Комітет виборців: у Києві "осідає" 4/5 бюджетних грошей для партій
Про це повідомляє Всеукраїнська громадська організація "Комітет виборців України".
"При цьому 63 млн із цієї суми є витратами партії БПП "Солідарність". Решта, 5 млн, - кошти "Опозиційного блоку". Загалом БПП "Солідарність" є єдиною парламентською партією, що витрачає більшість коштів із державного бюджету на осередки. Відповідно до даних фінансових звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру партія витратила на утримання місцевих організацій та зареєстрованих структурних підрозділів 51% коштів державного фінансування", – йдеться у повідомленні.
Суми коштів, які отримували місцеві організації партій, були різними. Так, Хмельницька територіальна організація БПП "Солідарність" в ІІІ кварталі 2017 р. отримала від партії 793 тис. грн із державного бюджету, тоді як сусідня Тернопільська – 523 тис., Миколаївська – 703 тис., Херсонська – 516 тис., Рівненська – 601 тис., Волинська – 541 тис. Серед осередків "Опоблоку" найбільше коштів у ІІІ кварталі отримала Одеська та Дніпропетровська регіональні організації партії: 957 тис. та 756 тис. грн відповідно.
Інші парламентські партії не зазначили у фінансових звітах витрат за статтею "утримання місцевих організацій партій та зареєстрованих структурних підрозділів".
"Парламентські партії переважно продовжують працювати у форматі "київських клубів". Щоб змінити цю ситуацію, кошти державного фінансування мали б витрачатися на розбудову регіональної мережі партій. Партії мають передавати на місця не 16% коштів як зараз, а 60-70%, що сприяло б посиленню їх ролі в суспільстві, відповідало ключовій ідеї держфінансування та забезпечувало всеукраїнський характер партій. Законопроект №6026, розроблений спільно народними депутатами із експертами КВУ, зобов’язує партії спрямовувати 70% коштів, отриманих з держбюджету, на фінансування обласних організацій партії пропорційно до їх результатів на парламентських виборах", - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.