Ірина Геращенко: Миротворці ООН на Донбасі – ключове завдання року
На цьому наголосила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час брифінгу "Третя річниця Мінських домовленостей: перспективи імплементації" у ВР, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ключовим завданням для України на 2018 рік є тема миротворців", - сказала вона. Геращенко підкреслила, що у такої миротворчої місії мають бути широкі повноваження. "Українська сторона говорить про те, що миротворча місія ООН має працювати на всій окупованій території аж до україно-російського кордону, про те, що миротворча місія повинна отримати дуже широкий зрозумілий мандат такої тимчасової адміністрації, примусу до миру і допомоги не тільки в моніторингу безпекової ситуації, а й в допомозі встановлення миру на окупованій території", - сказала представник України в ТКГ.
Геращенко також наголосила на неприпустимості ініціативи окремих політиків поетапно вводити таку місію. "Це повне підігрування Росії, тому що в Росії кожен етап закінчується там, де вони розпочали гру", - наголосила віце-спікер.
Говорячи про можливі терміни введення такої місії, Геращенко наголосила, що ця тема є непроста і потребує складних дискусій.
"Спочатку має зайти оціночна так звана місія, яка має оцінити, які масштаби трагедії і який потрібен контингент миротворчий. Після цього має бути прийняте рішення, і також мова йде про кілька місяців розгортання такої місії. Але ключове - це відповідна Резолюція ООН", - підкреслила вона.
Водночас Геращенко зазначила, що такі ініціативи в ООН наразі блокує РФ. У зв’язку з цим, за її словами, важливим є діалог з партнерами України, щоб знайти компроміс і щоб така резолюція стала можливою.
Як повідомлялось, у висновках доповіді Інституту Гудзона (м. Вашингтон, США) "Чи зможе ООН відновити єдність України? Експертна доповідь "Расмуссен глобал" щодо миротворчої місії у східній Україні" йдеться, що миротворча місія ООН на сході України повинна складатися щонайменше із 20 тисяч особового складу із європейських країн, які не є членами НАТО.
Глава українського МЗС Павло Клімкін анонсував зустріч зі своїми колегами в "нормандському форматі" на полях конференції з безпеки, що відкривається 16 лютого у Мюнхені.