Директор Держбюро розслідувань скаржиться, що "технічні" закони застрягли в Раді
Таку думку висловив директор ДБР Роман Труба в інтерв’ю Радіо Свобода.
"Затягування в запуску Державного бюро розслідувань відчувається не лише щодо приміщення, а і, наприклад, щодо ухвалення проектів законів, які на цей час є у Верховній Раді. Ми всі розуміємо, що коли є погодження, коли є порозуміння фракцій – закони ухвалюються дуже швидко", – сказав Труба.
За його словами, ті законопроекти щодо ДБР, які внесені до Верховної Ради, є технічними.
"Їх підтримують експерти, науковці і більшість парламентаріїв, проте вже значний період часу ми технічні норми не можемо провести через сесійну залу", – заявив Труба.
Наразі відомство розташовується в кількох кабінетах будівлі Кабінету міністрів України. За словами директора ДБР, уже підписано договір оренди приміщення для офісу відомства.
"На цей час розробляємо технічну документацію, а потім будемо проводити тендерні процедури щодо проведення ремонту. Затягування, на мій погляд, існує. За п’ять місяців можна було запропонувати приміщення, яке б повною мірою задовольняло Державне бюро розслідувань. Цього зроблено не було", – сказав Труба.
Він зазначив, що це приміщення також не задовольняє в повній мірі потреби Бюро.
"Тому робота на цьому не зупиняється, ми продовжуємо її і намагаємося знайти таке приміщення, яке на кілька десятків років зніме питання щодо його пошуку", – сказав голова ДБР.
У лютому Труба заявляв, що має намір запустити бюро до 1 вересня.
Державне бюро розслідувань – новий правоохоронний орган, створений для розслідування злочинів (у тому числі корупційних, не підслідних НАБУ) високопосадовців, суддів, співробітників Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, екс-президентів та членів уряду.