Міністр економіки ФРН прибув до Києва обговорити енергополітичну концепцію
Відразу після прибуття він провів зустріч з представниками німецького бізнесу в Україні, повідомляє DW, посилаючись на агентство dpa.
На прес-конференції в Берліні, яка пройшла безпосередньо перед вильотом політика до Києва, Альтмайер заявив, що він має намір агітувати влади України та Росії за створення "загальної енергополітичної концепції". За словами міністра, мета візитів - вирішити економічні питання щодо енергетики і промисловості за часів складного міжнародного становища.
У понеділок, 14 травня, пройдуть зустрічі Петера Альтмайєра з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом і главою Міненерго Ігорем Насаликом. Головною темою переговорів повинні стати майбутнє проекту газопроводу "Північний потік-2" і України як транзитної країни для поставок російського природного газу в Європу. Альтмайєр підкреслив, що мова повинна йти про захист інтересів України.
Потім міністр вирушить на переговори до Москви.
Як повідомляв Укрінформ, розповідаючи про майбутню зустріч з міністром економіки ФРН, Насалик ще раз підкреслив: "Північний потік-2" - це не економічний проект, це чисто політичний проект, який спрямований на те, щоб витіснити Україну з транзиту російського газу".
Наприкінці березня компанія Nord Stream 2, засновником і єдиним акціонером якої є "Газпром", отримала дозвіл на прокладання ділянки "Північного потоку-2" у водах виключної економічної зони Німеччини в Балтійському морі. Уряд Фінляндії дозволив будівництво газопроводу в своїй ексклюзивній економічній зоні.
На початку травня в Німеччині розпочато будівництво ділянки спірного газопроводу "Північний потік-2".
Завершення будівництва "Північного потоку-2" заплановано до кінця 2019 року. Цим газопроводом планується постачати з Росії у ФРН близько 55 млрд кубометрів газу на рік.
Україна, країни Балтії та Польща рішуче протестують проти будівництва "Північного потоку-2".