Порошенко виступає в Раді перед голосуванням за Антикорупційний суд
Він подякував депутатам на підтримку цього законопроекту в першому читанні, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Це дає підстави для оптимізму", - сказав Порошенко.
За 4 роки Україна зробила величезну роботу зі створення антикорупційної інфраструктури. Сьогоднішнє голосування за Антикорупційний Суд – це лакмусовий папірець для кожного депутата. Цим голосуванням ми завершимо створення прозорої ефективної антикорупційної інфраструктури
— Петро Порошенко (@poroshenko) 7 июня 2018 г.
При цьому він зазначив, що закон про Антикорупційний суд ухвалюється не для МВФ, не для Ради Європи, не для ЄС чи Америки: "Антикорупційний Суд створюється для України, щоб забезпечити ефективну прозору боротьбу з корупцією, щоб створити незалежну установу, яка стане частиною реформованої судової системи".
Народ України твердо стоїть на необхідності створення Антикорупційного Суду. Закликаю депутатів знайти в собі сили і проголосувати за закон про Антикорупційний Суд. Вірю, що Верховна Рада сьогодні гідно складе цей іспит. pic.twitter.com/DyrcMHLiJo
— Петро Порошенко (@poroshenko) 7 июня 2018 г.
Очікую, що сьогодні ВР продемонструє відповідальність і спроможність у прийнятті законопроекту про Антикорупційний Суд
— Петро Порошенко (@poroshenko) 7 июня 2018 г.
Як повідомляло агентство, Верховна Рада у четвер розгляне у другому читанні президентський законопроект "Про Вищий антикорупційний суд" та призначення кандидатури від парламенту до складу комісії зовнішнього контролю з незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро України.
Раніше голова ВР Андрій Парубій прогнозував ухвалення парламентом закону у четвер.
4 червня Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо парламент не ухвалить остаточного рішення про створення антикорупційного суду.
У першому читанні ВР ухвалила законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд" 1 березня. Водночас у МВФ, Світовому банку та ЄС заявили, що законопроект порушує зобов'язання України і не відповідає вимогам Венеціанської комісії.