У Раді сталася сутичка між Березою і Долженковим
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, інцидент стався, коли перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко висловила свою позицію щодо заяви народного депутата Євгена Мураєва, який, за її словами, назвав політв'язня Кремля Олега Сенцова терористом. Перший віце-спікер також зажадала від Мураєва вибачитися перед Сенцовим і його родиною.
При цьому вона назвала Мураєва депутатом від "Опоблоку", проте депутат Долженков обурився і заперечив це, після чого Геращенко вибачилась.
Реакція Долженкова викликала обурення в інших депутатів, зокрема у Юрія Берези. Між ними сталася сутичка, але в бійку вона не переросла, тому що їх розвели інші народні депутати.
Водночас, голова Меджлісу кримського татарського народу, народний депутат від фракції БПП Рефат Чубаров нагадав, що Мураєв був одним із перших "так званих українських політиків", які виправдовували анексію Росії проти Криму, але відповідальності він не поніс і на виборах знову пройшов до українського парламенту.
"Наші вимоги щодо вибачення мають бути не лише до Мураєва. Так, він має прилюдно вибачитися, але мають бути вимоги до ГПУ, до прокуратури Автономної Республіки Крим, щоб за наслідками тих тверджень, які не лише суперечать об'єктивності, а глибоко ображають громадян України, особливо родин політв'язнів у Криму, Мураєв має бути засуджений", - наголосив Чубаров.
Як відомо, народний депутат Євген Мураєв (позафракційний) в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив, що український політв'язень Олег Сенцов "готував підпали та вибухи" і "для однієї частини населення він є терористом, для націоналістичної частини він є героєм".
Український режисер Олег Сенцов у серпні 2015 року був засуджений Північно-Кавказьким окружним військовим судом у Ростові-на-Дону до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території анексованого Криму. 14 травня 2018 року він оголосив безстрокове голодування із вимогою звільнити всіх українських політв'язнів у РФ.
Нині в Росії і анексованому Криму утримують 64 українських політв'язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років ув'язнення у колонії суворого режиму за нібито шпигунство.
1-2 червня пройшла глобальна акція на підтримку Сенцова, в рамках якої по всьому світу вимагали від Росії звільнити українських політв'язнів.
Фото: телеканал "Прямий"