Порошенко й заступник держсекретаря США скоординували протидію Nord Stream2
Про це повідомляє прес-служба Глави держави.
“Співрозмовники скоординували підходи і практичні заходи української та американської сторін у справі протидії будівництву газогону “Північний потік-2”, - розповіли в АП за підсумками зустрічі Президента із заступником Держсекретаря США.
Глава держави підкреслив, що спільна координація дій у питаннях недопущення будівництва “Північного потоку-2” є дуже важливою, та наголосив, що цей проект загрожує не лише енергетиці України і Європи, а напряму стосується геополітичної безпеки.
“І я вітаю абсолютно чітку і послідовну позицію американського президента Дональда Трампа і американської адміністрації, американського уряду. Для нас це надзвичайно важливо”, - сказав Порошенко.
Зазначається, що на зустрічі були також обговорені питання зміцнення стратегічного партнерства між Україною та США, зокрема у сфері енергетичного співробітництва.
“Ми маємо дуже великий перелік тем для обговорення. Можу наголосити, що сьогодні вперше енергоблок Южно-Української атомної електростанції запрацював на американському паливі компанії Westinghouse”, - зауважив Президент.
Він висловив вдячність американській стороні за послідовну підтримку та практичну допомогу Україні в зусиллях з диверсифікації джерел енергопостачання, зниження залежності у цьому питанні від РФ та реформування енергетичного сектору держави загалом.
У свою чергу, заступник державного секретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсіс Феннон підкреслив важливість відносин між нашими країнами, зокрема у сфері енергетичної безпеки.
“Також хочу висловити непохитну підтримку України з боку США і категоричний спротив проекту “Північний потік-2”. Хочу підкреслити необхідність підтримки надійного транзиту газу в Україні. Ми всі єдині в США щодо підтримки України”, - запевнив Феннон.
Крім того, він відзначив рух у здійсненні реформ, підкресливши, що нинішні реформи в Україні сприяють ще більшому обсягу інвестицій та є важливим сигналом для решти світу інвестувати в країну.