У НАТО задоволені ставленням українців до Альянсу
Про це вона заявила на прес-конференції у вівторок, 11 вересня, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Я особисто рада результатам (дослідження. - ред.) з регіонів, тому що Київ - це Київ, а решта України має різні відмінні думки про Європейський Союз, про НАТО. Ці питання не на часі для людей кожного дня, вони думають, як їм вижити, як боротися з корупцією. Ми розуміємо, що тема НАТО - це не питання, яке звичайна сім'я кожного дня обговорює, наприклад, у місті Миколаєві. Втім, маємо позитивні результати за рік", - сказала Маронкова.
Вона зазначила, що, як випливає з даних дослідження, дещо покращилася ситуація щодо обізнаності громадян, що таке НАТО і означає членство в Альянсі для країни. Водночас Маронкова констатувала, що у думках українських громадян досі існує багато міфів і стереотипів щодо агресивності НАТО, які підживлюються різними політичними силами в Україні і пропагандою проти Альянсу, яка походить з Росії і ведеться нею у Молдові, Грузії і в Українській державі.
Вона відзначила, що, як засвідчило дослідження, цей стереотип вдалося витіснити із свідомості частини громадян, але констатувала, що слова "агресивний військовий імперіалістичний блок" постійно відображаються у відповідях респондентів.
"Я не історик, не соціолог і не радянолог, у мене слово "імперіалістичний" асоціюється з дуже старими часами, і в 2018 році його використання для мене є досить дивним. Але у свідомості людей все ж таки закарбувався цей міф, і він досі живе. Я сподіваюсь, що через кілька років для визначення звичайними громадянами України, що таке НАТО, у свідомості людей переважатимуть такі слова, як альянс, політична військова організація та організація колективної безпеки", - зазначила Маронкова.
Як повідомляв Укрінформ, згідно з даними соціологічного опитування Фонду "Демократичні ініціативи", станом на серпень цього року 42% громадян України переконані, що членство в НАТО є найкращою гарантією національної безпеки.
У регіональному вимірі вступ до НАТО підтримується абсолютною більшістю громадян на заході (71%) та в центрі України (52%), тоді як на сході та півдні ця підтримка дещо менша - 32% та 20% відповідно.