У РЄ відзначають прагнення керівництва України знайти винних у смерті Гандзюк
Про це в ексклюзивному коментарі власному кореспонденту Укрінформу у Франції заявив речник Ради Європи Даніель Холтген.
«Ми поділяємо занепокоєння щодо збільшення нападів на представників громадянського суспільства в Україні. Активне громадянське суспільство є вагомим чинником для демократії та захисників прав людини. Відтак, активісти не повинні бути під загрозою нападів. Ми відзначаємо намір керівництва України, що висловив Президент Порошенко, провести повномасштабне розслідування», - наголосили у Раді Європи.
Як також відзначається, Рада Європи повністю віддана сприянню процесу реформ в Україні.
Як повідомляв Укрінформ, відома в Херсоні активістка, волонтер, співробітниця міської ради Катерина Гандзюк, яку влітку облили сірчаною кислотою, померла 4 листопада в лікарні. За попередньою інформацією, у неї відірвався тромб. Жінці було 33 роки.
Напад на Гандзюк стався 31 липня. Невідомі облили її сірчаною кислотою, внаслідок чого вона дістала хімічні опіки і частково втратила зір. Гандзюк перенесла більше 10 операцій. З 1 серпня вона перебувала в опіковому центрі Києва.
В організації замаху на Гандзюк підозрюють п'ятьох осіб, усіх затримали.
4 листопада слідчі змінили кваліфікацію нападу на Гандзюк на умисне вбивство - за пунктами 4, 6, 11, 12 частини 2 статті 115 КК "Умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, на замовлення; скоєне за попередньою змовою групою осіб".