У РЄ закликають Україну ухвалити "мовний" закон після виборів
"Під час обговорення нового законопроекту або реформи мовної політики країни-члени Ради Європи повинні уважно дотримуватися балансу між законодавчою метою з підтримки державної мови та обов’язком захищати і підтримувати мови національних меншин та збереження культурного розмаїття", - заявила комісар РЄ.
Міятович зазначила: "Різні лінгвістичні громади мають бути ефективно залучені до процесу опрацювання таких законів і політики, їхні думки слід належним чином узяти до уваги. У контексті виборчої кампанії такі дискусії часто поляризуються і не сприяють досягненню збалансованих рішень. Тому я закликаю український парламент відкласти ухвалення цього важливого законодавства на період після виборів".
Як повідомляв Укрінформ, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Підготовка "мовного законопроекту" до другого читання тривала близько чотирьох місяців. За цей час комітет ВР з питань культури та духовності опрацював понад дві тисячі поправок до документа, які надійшли від народних депутатів.
Документом зокрема пропонується створити Національну комісію зі стандартів державної мови та запровадити посаду уповноваженого із захисту державної мови.
Друге читання проекту закону парламентарії почали 28 лютого. Поправки до законопроекту Верховна Рада продовжує розглядати 12-15 березня.