Рогоза і Жуков постачали Укроборонпрому лише 3% запчастин - генпрокурор
Про це сказав генпрокурор Юрій Луценко під час виступу на розширеному засіданні Тимчасової слідчої комісії парламенту, створеної після виходу програм журналістських розслідувань BIHUS.info стосовно фактів корупції у сфері оборони, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"ТОВ "Оптимумспецдеталь" і ТОВ "Ренал" співпрацювали з "Укроборонпромом" поруч з іншими сотнями товариств. Згідно з відповідю концерну, ці дві компанії мали на ринку поставок до концерну близько трьох відсотків від загального об'єму", - сказав Луценко.
За його словами, річний оборот цих двох підприємств складав близько 150 млн грн.
Генпрокурор розповів, що у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 480 кримінальних проваджень відносно підприємств, які співпрацюють з "Укроборонпромом". За попередньо оцінкою, об'єм збитків у цих справах сягає 350 млн грн.
Він зазначив, що Головна військова прокуратура у рамках розслідування даних справ повідомила про підозру 112 особам і направила до суду 111 обвинувальних вироків. Наразі суди винесли 77 обвинувальних вироків, зокрема, стосовно колишніх директорів Київського бронетанкового і Львівського бронетанкового заводів, а також посадовців Миколаївського судноремонтного заводу.
Як повідомлялося, 11 березня у четвертій частині журналістського розслідування "Bihus.info" йшлося про те, що працівники Служби безпеки, Військової прокуратури, Державної фіскальної служби і Національного антикорупційного бюро допомагали засновнику ТОВ "Оптимумспецдеталь" Андрію Рогозі закривати справи і вирішувати різні проблемні питання.
У розпорядженні журналістів опинилася телефонна переписка, у якій йдеться, що власник ТОВ "Оптимумспецдеталь" Андрій Рогоза і його партнер Віталій Жуков давали хабарі правоохоронцям за закриття кримінальних справ. При цьому фірма спеціалізувалася на постачанні на оборонні підприємства, які входять до концерну "Укроборонпром", контрабандних деталей до військової техніки з Росії.
Зокрема, у листуванні Рогози і Жукова йдеться про хабар у вигляді автомобіля BMW для співробітника столичного главку СБУ Дмитра Москаленка.
Також у листуванні згадується перший заступник директора НАБУ Гізо Углава, детективи бюро Дмитро Литвиненко і Олег Борисенко, а також позаштатний агент НАБУ Євген Шевченко.
Серед іншого у НАБУ видали ТОВ "Оптимумспецдеталь" довідку, у якій йшлося, що детективи відомства не включали підприємство до переліку з ознакою фіктивності.
При цьому журналісти вказують, що контакти в НАБУ засновнику ТОВ "Оптимумспецдеталь" забезпечував позаштатний агент бюро Євген Шевченко. Він також повідомив у коментарі журналістам, що мав спільний бізнес з Рогозою, у який за два останніх роки вклав мільйон доларів.
Після виходу даного сюжету у НАБУ заявили, що розпочали службове розслідування за озвученими факми. У бюро стверджують, що жоден зі співробітників НАБУ не брав хабарів і підтвердити це законним шляхом для них є справою честі.
Раніше, 25 лютого, у програмі "Наші гроші" була оприлюднена інформація про "багаторічну схему вимивання сотень мільйонів гривень" із українського оборонного комплексу, до якої, за даними журналістів, нібито причетний син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор. Пізніше у НАБУ повідомили, що фірми, які фігурують у розслідуванні журналіста Bihus.info Лесі Іванової, є об'єктами розслідувань детективів бюро.
Олег Гладковський відкинув звинувачення у корупції та звернувся до НАБУ й ГПУ з проханням перевірити факти, наведені в журналістському розслідуванні.
Президент 4 березня підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони.
Згодом Укроборонпром повідомив, що директор ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова" Олексій Бабіч і директор ДП "Ізюмський приладобудівний завод" Сергій Філоненко були відсторонені від посад.
За результатами засідання 6 березня Рада національної безпеки і оборони доручила провести аудит і ревізію діяльності Укроборонпрому.
Директор НАБУ Артем Ситник на брифінгу заявив, що 7 березня проведено близько 20 обшуків у межах двох кримінальних проваджень за фактами зловживань у ДК "Укроборонпром", оприлюдненими у програмі "Наші гроші".