Рада вшанувала хвилиною мовчання жертв аварії на ЧАЕС
Хвилину мовчання оголосив Голова Верховної Ради Андрій Парубій, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Оголошую хвилину мовчання", - сказав спікер.
Водночас від імені парламенту Парубій висловив вдячність героям-ліквідаторам аварії.
"Сьогодні минає 33 роки від наймасштабнішої екологічної і техногенної катастрофи в новітній історії - аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Багато наших співвітчизників назавжди залишили свої домівки, сотні родин втратили рідних через підступну і невидиму зброю. Сьогодні ми вшановуємо героїв-ліквідаторів і жертв аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Шановні ліквідатори, від імені Верховної Ради України висловлюю вам щиру вдячність і пошану за героїзм. Бажаємо вам міцного здоров'я і довгих років життя", - зазначив Голова ВР.
26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.
Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.
Задля запобігання розповсюдженню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом».
У 2004 році було проведено тендер на проектування і спорудження нового «саркофагу» - Нового безпечного конфайнмента. 29 листопада 2016 року Арку НБК було насунуто на об’єкт «Укриття». Нині новий безпечний конфайнмент готують до введення в експлуатацію.