Клімкін прокоментував запит РФ скликати засідання Радбезу ООН щодо "мовного" закону
Свою позицію він виклав у Facebook.
“Вчора Росія зробила запит на проведення засідання Ради Безпеки ООН через ухвалення Верховною Радою України закону про мову. Для нас відродження української мови - це питання не тільки гуманітарне і не тільки політичне. У нинішніх умовах це, перш за все, питання національної безпеки і нашого виживання як народу й держави”, - написав міністр.
На переконання Клімкіна, Кремль свідомо "махлює" з поняттями «етнічний росіянин» і «російськомовна людина», ставлячи між ними знак рівності й присвоюючи собі право захищати їх навіть зі зброєю у руках. Саме під гаслами «захисту російськомовних» Росія окупувала в 2014-му Крим та Донбас і намагалася створити на нашій землі свою фейкову «Новоросію», наголосив глава МЗС.
“А з російською у нас жодних проблем. В нас проблеми з тими у Росії, хто не хоче бачити незалежної соборної України та української політичної нації”, - підкреслив урядовець.
Коментуючи ухвалення закону про мову, він наголосив, що з погляду міжнародної практики не відбулося нічого екстраординарного, і українська мова не отримала "жодних особливих прав і привілеїв, які б могли викликати бодай найменші підозри щодо недемократичності чи шовінізму".
“Просто в Україні нарешті спромоглися ухвалити закон про державну мову, як того вже давно вимагала наша ж Конституція. Такі закони давно існують у багатьох демократичних державах, і наш на їхньому тлі виглядає цілком стандартно, адже він забезпечує українській мові такі ж права та можливості, які має державна мова в будь-якій цивілізований і благополучній країні”, - зауважив міністр.
Як повідомляв Укрінформ, 17 травня делегація Російської Федерації в ООН звернулася до голови Ради Безпеки Організації з проханням скликати засідання у зв’язку з ухваленням Верховною радою України закону про мову.
Верховна Рада 25 квітня ухвалила Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". 15 травня його підписав Президент Петро Порошенко.