Маас про Мінські домовленості: Нарешті з'явилося сподівання на світло в кінці тунелю
Про це німецький урядовець заявив у середу, 21 серпня, перед відльотом до Москви, де він увечері цього ж дня зустрінеться зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим, інформує DW.
"Нарешті з'явилося сподівання на світло в кінці тунелю в таких питаннях, як режим припинення вогню, відведення військ і втілення мінських домовленостей", - сказав глава дипломатичного відомства ФРН.
"Тепер всі сторони мусять продемонструвати готовність до діалогу та дій, інакше в цьому конфлікті й надалі будуть гинути люди", - наголосив Маас.
Щодо свого візиту до Росії та стану нинішніх німецько-російських відносин, то німецький урядовець визнав наявність "принципово різних поглядів у багатьох сферах" між Берліном та Москвою. "Ми маємо говорити про це, адже тільки за умови залучення Москви до важливих міжнародних тем можна досягти результатів", - зазначив німецький урядовець. За його словами, для цього потрібні прямі переговори та відвертий діалог.
Під час запланованої на вечір 21 серпня зустрічі в Москві Маас і Лавров, крім України, як очікується, обговорять ще низку важливих міжнародних питань. Йдеться, зокрема, про такі теми, як ситуація у Сирії, іранська ядерна програма, безпека в Перській затоці, майбутній контроль озброєння, а також двостороння співпраця на економічному, науковому та культурному рівні.
Нещодавно Президент України Володимир Зеленський висловився за проведення наступної зустрічі в так званому нормандському форматі. Крім України й Росії, до цього формату залучені також Німеччина та Франція.
Як повідомляв Укрінформ, 20 серпня російська сторона не дала згоду на демонтаж фортифікаційних споруд в районі Станиці Луганської, тому незаконні збройні формування ОРЛО синхронно не розпочали демонтаж.
Крім того, за даними Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), НЗФ РФ під загрозою застосування зброї, якої на ділянці розведення не повинно бути, не допускають українську сторону для проведення ремонтних робіт на зруйнованій частині мосту.