Україна нагадала світу, що підстав для повернення Росії до G8 немає — МЗС
Про це у коментарі Укрінформу заявила речниця МЗС Катерина Зеленко.
"Знаючи, що тема України буде важливою темою порядку денного саміту "Групи семи" у французькому місті Біарріц, ми на всіх рівнях працювали у ключових столицях світу, інформуючи партнерів про відсутність будь-яких зрушень у позиції Росії щодо припинення агресії проти України", - зазначила Зеленко.
У цьому контексті вона нагадала, що Росію було виключено з G8 саме через початок агресії проти України та окупацію українських територій.
"І ви вже бачите першу реакцію партнерів: повернення Росії до лав "Групи восьми" є можливим лише за умови відновлення суверенітету та територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів. На цьому наголосив Президент України і таку позицію підтримують наші міжнародні партнери", - акцентувала речниця МЗС.
Водночас вона констатувала, що наразі ми не бачимо жодних ознак того, що Росія готова до будь-яких дій у цьому напрямку: лише за останніх кілька тижнів Україна внаслідок ворожих обстрілів втратила 8 військовослужбовців, Крим залишається окупованим, понад 100 українців незаконно утримуються Росією як політичні в’язні, а паспортна агресія на Донбасі триває.
Як зазначила дипломат, останні заяви лідерів ФРН, Великої Британії та інших держав засвідчили, що вони чітко усвідомлюють можливі наслідки і загрози від поступок Кремлю.
Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп 20 серпня заявив, що пропонував би дозволити Росії повернутися до формату G8, коли наступного року США головуватимуть у групі. Після цієї заяви телекомпанія CNN із посиланням на джерело в адміністрації Трампа повідомила, що нібито французький та американський президенти під час телефонної розмови у вівторок домовилися повернути Росію до "Великої сімки" уже наступного року.
Водночас Німеччина та Британія виступили проти повернення Росії до G8.
Росію виключили зі старого формату "Групи восьми" після того, як вона анексувала український Крим у 2014 році, а всі інші країни-члени групи – Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія і США – запровадили санкції проти Москви.
Членами G7 є США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія та Канада. Це об'єднання існує з 1975 року.