Родичі політв'язнів з'їжджаються до офісу омбудсмена
Згодом родичі політв'язнів повідомили Укрінформу, що "їх на чотирьох автобусах везуть в невідомому напрямку".
Раніше адвокат військовополонених українських моряків Микола Полозов заявив, що почався процес обміну між Росією і Україною утримуваними особами.
Як повідомлялося, вранці 7 вересня з московського СІЗО "Лефортово" виїхали два автобуси в супроводі поліцейського кортежу.
За даними ЗМІ, в списки для видачі Україні політв'язнів у рамках обміну було включено 24 моряки, яких затримали біля Керченської протоки в кінці листопада 2018 року, і ще 11 засуджених в РФ.
Серед них - журналіст Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" Роман Сущенко, кінорежисер з Криму Олег Сенцов, кримський фермер, якого затримали за проукраїнську позицію в окупованому Криму, Володимир Балух, громадський активіст, якого звинувачують нібито в підготовці терактів в Криму Олександр Кольченко, а також Микола Карпюк та Станіслав Клых, яких затримали за те, що, за версією російського слідства, вони були членами УНА-УНСО і в 1994-1995 роках нібито воювали проти російських сил у Чечні.
Крім цього, у списку на обмін були незаконно вивезений до Росії і звинувачений у нібито підготовці терактів на території РФ Павло Гриб, фігурант так званої справи "кримських диверсантів" Євген Панов, український пенсіонер Олексій Сизонович, якого звинувачують в незаконному перетині російського кордону і замаху на теракт.
Включення в список цих політв'язнів стало можливим після того, як український суд відпустив під особисте зобов'язання головного редактора РІА "Новости Украина" Кирила Вишинського, якому було оголошено підозру у державній зраді.
Переговори про обмін тривали до 7 вересня.
У той же час офіційних повідомлень про початок обміну між Україною і Росією поки не було.