Передача Цемаха РФ: Зеленський каже, що Нідерланди “все розуміють”
Про це він сказав, відповідаючи на запитання журналістів у рамках прес-марафону, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Вони (влада Нідерландів — ред.) все знають, все розуміють, чому у мене було таке рішення. Вони знали, що буде таке рішення, я їх попередив і дав всі можливості, які ми могли, як влада, їм надати для будь-яких слідчих дій до цього. Вони знають мої пріоритети — це громадяни України, але вони знають моє ставлення до цієї трагедії, як ми їх підтримуємо, як наші слідчі підтримують”, - сказав Зеленський.
Він спростував інформацію про те, що запланована його зустріч на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку із прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте не відбулася саме через рішення щодо Цемаха: “З прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте у мене була велика розмова телефоном ще до обміну, і не одна. З приводу зустрічі, то вона була підтверджена. До зустрічі з прем'єр-міністром Нідерландів у мене була зустріч з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, вона затрималась через технічні обставини, ми затримались, була довша зустріч, а у пана прем'єр-міністра Нідерландів була наступна після моєї зустріч. Тобто, там була ситуація із часом”, - розповів Зеленський.
Також він нагадав, що 10 жовтня Україні перебуває з візитом міністр закордонних справ Королівства Нідерланди Стеф Блок. Зеленський обговорив із ним широкий спектр важливих питань.”Про все ми говорили. Про Цемаха говорили”, - додав він.
Як повідомляв Укрінформ, 7 вересня між Україною та РФ відбувся обмін утримуваними особами у форматі "35 на 35". Серед тих, кого передала Україна, був і бойовик “ДНР” Володимир Цемах, який є фігурантом справи МН17.
Цемах — колишній начальник ППО в підконтрольному окупантам місті Сніжне. Україна звинуватила Цемаха у створенні терористичної групи. П'ятого вересня суд у Києві звільнив його під особисте зобов'язання. Перед обміном його допитали слідчі Міжнародної слідчої групи у справі про катастрофу "Боїнга".
Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ над окупованим Донбасом 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебувало 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.
Міжнародна слідча група повідомила, що літак рейсу MH17 був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук", який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.
У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно обвинуватили Росію у причетності до катастрофи рейсу МН17.
Розслідування причин катастрофи веде Спільна слідча група, до якої входять представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії і Малайзії.