Рада дозволила помічникам народних депутатів працювати за сумісництвом
Його ухвалення за основу та в цілому з техніко-юридичними поправками підтримав 321 народний депутат, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Цей закон розроблено з метою забезпечення права помічників-консультантів народних депутатів, працівників секретаріатів Голови Верховної Ради, його першого заступника та заступника, працівників секретаріатів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді на роботу за сумісництвом відповідно до норм законодавства, що визначає їх правовий статус.
Документ вносить зміни до статей 25 та 36 закону "Про запобігання корупції" з метою виключення помічників-консультантів народних депутатів України, працівників секретаріатів Голови Верховної Ради, його першого заступника та заступника, працівників секретаріатів депутатських фракцій (депутатських груп) у парламенті з переліку осіб, на яких поширюються вимоги антикорупційного законодавства в частині заборони сумісництва, а також вимоги щодо передачі іншим особам належних їм підприємств та корпоративних прав.
Згідно з законом, також вносяться зміни до примітки статті 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вони виключають помічників-консультантів народних депутатів, працівників секретаріатів Голови Верховної Ради, його першого заступника та заступника, працівників секретаріатів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді з-поміж суб’єктів правопорушень за цією статтею.
Як пояснила голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська, в результаті ухвалення цього закону врегульовується право помічників народних депутатів на сумісництво, що прямо передбачено законом "Про статус народного депутата".
"Мета цього закону проста - зупинити той відтік кадрів із патронатної служби в частині помічників народних депутатів, який маємо зараз", - підкреслила вона.
Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування в газеті "Голос України".