Українські експерти в Ірані мають абсолютно офіційний статус - МЗС
Про це заявив журналістам державний секретар МЗС Андрій Заяць, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Експертна і пошуково-рятувальна група з України має абсолютно легальний статус. Все, що вона робить, це офіційно, це не є самодіяльністю, і всі ті дії, які вживаються нашими експертами під час перебування в Тегерані, процесуально вагомі", - сказав Заяць.
Він нагадав, що в групу входить більше 40 представників 12 державних органів. За його словами, сьогодні частина з них, які вже завершили виконання своїх функцій, повертається до Києва. Залишаються судмедексперти й "інші колеги, які ще там потрібні". Він додав, що статус експертної і пошуково-рятувальної групи не потребує уточнення, і вони мають доступ до всіх місць розслідування.
Як повідомляв Укрінформ, вранці 8 січня після зльоту з тегеранського аеропорту ім. Імама Хомейні зазнав аварії літак "Міжнародних авіаліній України". На його борту перебувало 176 осіб, всі вони загинули. Серед них 11 українців - два пасажири і дев'ять членів екіпажу. Пасажирами авіалайнера також були громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, ФРН і Великої Британії.
Спочатку іранська сторона стверджувала, що аварія сталася через технічні проблем літака. Однак уранці 11 січня Іран заявив, що український пасажирський літак був випадково збитий іранськими військовими. Авіалайнер вилетів з аеропорту і, коли наблизився до засекреченої військової бази, його сприйняли як ворожий об'єкт.
Відповідальність за катастрофу літака МАУ взяла на себе іранська військово-політична формація "Корпус вартових ісламської революції".
Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що Кабінет міністрів України виплатить сім'ям загиблих в авіакатастрофі в Ірані по 200 тисяч гривень допомоги і проконтролює належне проведення страхових виплат згідно з Монреальською конвенцією.
Фото: МЗС України