У комітеті ВР пояснили, чому "завернули" програму діяльності уряду
Про це сказав голова підкомітету з питань рентних платежів, екологічного податку та оподаткування АПК Олексій Устенко (фракція "Слуга народу") в ефірі телеканалу "Україна 24", повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Дійсно, програма уряду була така досить невеличка – усього дев’ять сторінок, і так, усе було дуже узагальнено: покращити, збільшити або зменшити. Дійсно, не було конкретних цифр", – зазначив Устенко.
При цьому політик додав, що "в розрізі всього Кабінету міністрів за таку програму не проголосував би, хоча був за те, щоби, все ж таки, прийняти її, щоби надати можливість міністру фінансів продемонструвати свою роботу реальними діями".
"Міністр фінансів тільки призначений і він відповідальний за наповнення бюджету, а сьогодні в країні значні виклики, пандемія, і треба, щоб усі державні програми були збережені, медики могли отримувати заробітну плату, треба дати йому можливість, щоби він продемонстрував свою роботу. А займатися сьогодні слайдами чи робити довгі томи програм із цифрами і так далі, які в будь-якому випадку потім будуть коригуватися, вважаю недоцільним, все ж таки", – уточнив він.
Як повідомляв Укрінформ, 29 квітня Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики ухвалив рішення направити на доопрацювання програму діяльності уряду.
Раніше голова депутатської фракції політичної партії "Слуга народу" Давид Арахамія в ефірі телеканалі ICTV заявив, що ця програма не буде ухвалена в тому вигляді, в якому її подав уряд, та має бути доопрацьована, зокрема в частині національної безпеки та оборони.
Уряд зареєстрував у Верховній Раді проєкт постанови №3330 "Про Програму діяльності Кабінету Міністрів України" 13 квітня. Програму своєї діяльності Кабмін затвердив на своєму позачерговому засіданні 2 квітня. За словами Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, вона є реалістичною і передбачає відновлення економічного зростання.
Відповідно до тексту програми до пріоритетних регіональних напрямків діяльності Кабміну належать: формування ефективного місцевого самоврядування та органів державної влади на новій територіальній основі, а також оптимізація системи територіальної організації влади на місцях, удосконалення адміністративно-територіального устрою.
Раніше представник уряду в парламенті Василь Мокан (фракція "Слуга народу") повідомляв, що ВР зможе розглянути питання затвердження програми діяльності УМУ після ухвалення в другому читанні законопроєкту №2571-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності".