У Раді немає політичної волі для розв'язання конституційної кризи - Кондратюк

У Раді немає політичної волі для розв'язання конституційної кризи - Кондратюк

Укрінформ
У Верховній Раді відсутня політична воля для схвалення законопроєктів, які могли б сприяти розв'язанню конституційної кризи у країні.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявила заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк в ефірі "Свободи слова" на ICTV.

"Зараз, на жаль, немає політичної волі в парламенті проголосувати будь-який закон, що стосується як повернення до електронного декларування… так і реконструкції Конституційного Суду як інституції", - сказала Кондратюк.

Водночас вона зазначила, що у Верховній Раді створена робоча група, куди ввійшли представники всіх фракцій і політичних груп, яка на базі Комітету з антикорупційної політики розроблятиме законопроєкти щодо розв'язання конституційної кризи.

За словами Кондратюк, буде створено три законопроєкти: один з них стосуватиметься повернення електронного декларування, другий - кримінальної відповідальності за надання недостовірних даних в е-декларації, а третій – змін стосовно діяльності Конституційного Суду, якщо вони будуть потрібні.

Читайте також: Стефанчук вважає, що КСУ має зробити «добровільний внутрішній перезапуск»

Як повідомлялося, 27 жовтня КСУ визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає покарання за недостовірне декларування. Зокрема, КС визнав неконституційними повноваження НАЗК з перевірки декларацій чиновників, моніторингу способу життя суб'єктів декларування, встановлення своєчасності подання декларацій, а також положення про відкритий доступ до декларацій в Єдиному державному реєстрі.

Президент Зеленський у зв'язку з рішенням КСУ скликав термінове закрите засідання РНБО. Було ухвалено рішення відновити публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій і забезпечити проведення спеціальних перевірок НАЗК.

Окрім того, 30 жовтня глава держави вніс до Верховної Ради законопроєкт «Про відновлення довіри до конституційного судочинства» (№4288), яким пропонує припинити повноваження чинного складу КСУ.

Також у законопроєкті пропонується визнати, що рішення КСУ від 27 жовтня є нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як ухвалене суддями в умовах реального конфлікту інтересів.

Читайте також: Для законопроєктів щодо КСУ можуть зібрати позачергову Раду

2 листопада група народних депутатів кількох фракцій на чолі з Головою ВР Дмитром Разумковим зареєструвала законопроєкт №4304 «Про відновлення дії окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України». Документ передбачає внесення змін до Закону «Про запобігання корупції», якими пропонується відновити права НАЗК.

Невдовзі у ВР було зареєстровано законопроєкт №4319 «Про внесення змін до Закону України «Про Конституційний Суд України» (щодо порядку розгляду справ Конституційним Судом України)», серед його авторів – представниця Верховної Ради у Конституційному Суді Ольга Совгиря та представник Президента у КС – Федір Веніславський.

Законопроєкт пропонує збільшити з 10 до 12 необхідну кількість голосів для ухвалення рішення Великою палатою Конституційного Суду. Крім того, автори пропонують зміни, які передбачають, що регламент КСУ затверджується законом.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-