Закон про референдум відправили на підпис Зеленському
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу парламенту.
Документом передбачаються такі види всеукраїнського референдуму за предметом: 1) затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України; 2) вирішення питання загальнодержавного значення; 3) зміна території України; 4) втрата чинності законом України або окремими його положеннями.
При цьому на референдум не можуть виноситися питання: що суперечать Конституції, загальновизнаним нормам міжнародного права; що скасовують чи обмежують конституційні права і свободи людини й громадянина та гарантії їх реалізації; щодо питань податків, бюджету, амністії; спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету, територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі; включені Конституцією й законами України до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.
Законом визначено коло суб’єктів процесу референдуму, які реєструються у Центральній виборчій комісії як прихильники чи опоненти питання всеукраїнського референдуму. Ними можуть бути як політичні партії, так і громадські організації, відповідно зареєстровані у Центральній виборчій комісії.
Як зазначається у пояснювальній записці, це сприятиме посиленню легітимації рішень, прийнятих на всеукраїнському референдумі, зміцненню зв’язків інститутів громадянського суспільства з органами державної влади.
Закон направлений на підпис Президенту України.
Як повідомлялося раніше, народні депутати 26 січня проголосували у другому читанні за законопроєкт №3612 «Про народовладдя через всеукраїнський референдум». Ініціатором його був Президент України Володимир Зеленський. Законопроєкт підтримали 255 депутатів. 55 проголосували проти, 40 утрималися і 22 не голосували.