Для імплементації «Мінська» потрібні додаткові зусилля і політична воля сторін - ОБСЄ
Як передає Укрінформ, про це йдеться в заяві Грау після чергових зустрічей ТКГ і її робочих груп у форматі відеоконференцій.
Вона нагадала, що 12 лютого виповнилося шість років з моменту підписання «Комплексу заходів з виконання Мінських угод», який, у сукупності з «Мінським протоколом» і «Мінським меморандумом», становить єдину політичну основу для мирного врегулювання конфлікту на сході України.
«Учасники засідань ТКГ запевняють про відданість Мінським домовленостям. Проте для їх імплементації ще знадобляться додаткові зусилля і політична воля сторін», - зазначила Грау.
Спецпредставник Діючого голови ОБСЄ заявила, що заходи з посилення режиму припинення вогню сприяли значному зменшенню вогневої активності в зоні конфлікту, проте останнім часом спостерігається зростання кількості його порушень.
«Це було предметом дискусії на засіданні робочої групи з безпеки. Учасники робочої групи також обговорювали умови та порядок узгодження і проведення ремонтно-відновлювальних робіт на критично важливих об'єктах цивільної інфраструктури», - повідомила Грау.
Вона поінформувала, що політична робоча група займалася питаннями, пов'язаними з виконанням доручення ТКГ розробити проект плану дій у повній відповідності з Мінськими угодами.
«Я закликаю учасників робочої групи проявити політичну волю до компромісів і взаємних поступок з метою зближення позицій», - заявила представник ОБСЄ.
За інформацією Грау, в центрі уваги гуманітарної робочої групи було усунення перешкод для відкриття і забезпечення належного функціонування КПВВ поблизу населених пунктів Золоте і Щастя Луганської області. У цьому контексті вона висловила сподівання на невідкладне вирішення невирішених питань з метою одночасного відкриття обох КПВВ у найкоротші строки.
Крім того, як повідомила Спецпредставник ОБСЄ, під час дискусій у робочій групі також обговорювалися аспекти, пов'язані із взаємним звільненням і обміном осіб, утримуваних у зв'язку з конфліктом.
Учасники економічної робочої групи займалися питаннями забезпечення водопостачання через лінію дотику та функціонування мобільного зв'язку «Водафон-Україна» в окремих районах Донецької та Луганської областей України (ОРДЛО). Також відбулося обговорення можливої міжнародної інспекції об'єктів в ОРДЛО, які мають радіоактивні матеріали, поінформувала Грау.
Як повідомляв Укрінформ, 17 лютого відбулося засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, яке проходило у форматі відеоконференції.