Держава має швидко реагувати на випадки використання медіа як інформаційної зброї — Ткаченко
Про це сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час виступу на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Культура. Медіа. Туризм", повідомляє кореспондент Укрінформ.
"Українці - нація, яка цінує свободу, і при всьому різноманітті цінує і свободу слова на відміну від деяких наших північних сусідів, які перетворили свободу слова на знаряддя війни, на знаряддя пропаганди й дезінформації. Демократія має вразливості, але повинна і мусить себе захищати. Коли хтось намагається використовувати медіа, як інформаційну зброю, відповідь, на мій погляд, держави має бути швидкою та блискавичною", - сказав Ткаченко.
Він зазначив, що Україна знаходиться на передовій інформаційної війни. "За останні сім років, світ дійсно серйозно змінився. І Америка, і Європа бачать те, що ми переживали і відчували впродовж цих семи років. Саме тому ми починаємо роботу над створенням Центру протидії дезінформації, який має стати першою маленькою цеглинкою в роботі щодо протидії дезінформації. Основні напрямки роботи центру: виявлення, реагування, протидія, просвіта, комунікаційні проєкти", - сказав міністр.
Ткаченко наголосив, що тимчасово окуповані території Донбасу та Криму є частиною інформаційного простору в Україні. За його словами, важливо тримати зв'язок з тими, хто проживає на окупованих територіях. Також очільник МКІП додав, що багато українців живуть і в різних куточках світу, і державі важливо тримати з усіма контакт, особливо через українські ЗМІ.
Як повідомлялося, в Україні з березня має розпочати працювати Центр протидії дезінформації. Планується, що Центр дозволить ефективно відпрацьовувати маніпуляцій і фейки, які поширює країна-агресор.