У протистоянні російській агресії партнерство з НАТО є вкрай важливим - Таран

У протистоянні російській агресії партнерство з НАТО є вкрай важливим - Таран

Укрінформ
У протистоянні глобальним загрозам, зокрема таким, як агресивна політика та дії Росії, партнерство України з НАТО є вкрай важливим.

Як передає Укрінформ з посиланням на Міністерство оборони, про це заявив міністр оборони Андрій Таран.

"У протистоянні глобальним загрозам, таким як агресивна політика та дії Росії, які є також серйозним викликом для міжнародного миру та стабільності, наше партнерство з НАТО є вкрай важливим. ...Сьогодні курс України на повноправне членство в НАТО залишається нашим стратегічним пріоритетом та закріплений у Конституції України. Навесні 2021-го року ми знову переконуємося у безальтернативності вибору європейської та євроатлантичної інтеграції, розуміємо цінність безпеки та цивілізованої співпраці з країнами, які є стабільними, передбачуваними та демократичними партнерами", - сказав Таран.

Читайте також: Байден висловив підтримку Україні на шляху в НАТО

Він зазначив, що за останній рік Україна значно просунулася на шляху набуття критеріїв членства в НАТО. Так, минулого року Україна отримала від Альянсу статус партнера НАТО з розширеними можливостями (ЕОР).

"Цей статус надається лише тим країнам, збройні сили яких вже працюють із використанням стандартів НАТО, вже є взаємосумісними з арміями членів Альянсу. І з боку держав Альянсу, безперечно, це було демонстрацією підтримки України. Для нас це важливий сигнал, що підтверджує довіру з боку Альянсу, визнає особливість України як стратегічного партнера, спроможність нашої країни брати участь в операціях під проводом НАТО та відзначає вже чинну роль і внесок України у проведенні спільних операцій. І треба наголосити, що це — далеко не спонтанне рішення. Процедура була тривалою, хоч і непублічною. Україна двічі отримала позитивну оцінку Військового командування НАТО та схвалення Військового комітету НАТО, тому ми отримали цей статус раніше від очікуваного терміну. Країни НАТО чітко показали, що розцінюють Україну як рівного партнера", - наголосив Таран.

Наразі, за його словами, особливо актуальними і важливими для України є питання, що стосуються проблематики колективної безпеки. І статус ЕОР, зокрема, відкриває перед нами можливість розширеної участі у плануванні та проведенні навчань НАТО, включно тих, що проводяться у рамках статті 5 Вашингтонського договору.

Читайте також: Штати обговорюють з НАТО скупчення військ РФ на українському кордоні – Держдеп

"Євроатлантичний вибір України відкриває нові перспективи співробітництва з розвинутими країнами світу, надає можливості безпекового та економічного розвитку, зміцнення позицій України у світовій системі міжнародних відносин. Це — найкращий спосіб реалізації наших національних інтересів", - написав Таран.

Водночас він підкреслив, що євроатлантичні перспективи України сьогодні залежать тільки від дій нашої держави.

"На перший план виходять абсолютно технічні потреби, наприклад імплементація сотень нормативних актів, щоб правила, за якими функціонує державний оборонний сектор, політика та економіка, були такими ж, як у Північноатлантичному Альянсі. Тому рішенням розширеної колегії Міністерства оборони України, яка відбулась у грудні минулого року, 2021-й рік оголошено роком Євроатлантичної трансформації. Впровадження стандартів НАТО є дорожньою картою розвитку наших структур, оскільки стандарти Альянсу є найкращими стандартами військової сфери, і ми беремо саме їх для реалізації внутрішніх реформ", - зазначив Таран.

Читайте також: Україна планує долучитись до місії НАТО в Іраку й операції у Середземному морі

Він нагадав, що зараз Альянс об’єднує 30 країн світу, а курс України на членство в НАТО залишається стратегічним пріоритетом.

Як відомо, 4 квітня Північноатлантичний Альянс відзначає 72-річницю створення. НАТО утворилося саме як політично-військовий союз демократичних держав з огляду на виклики та загрози поствоєнного часу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-