Висловлювання Мендель про «українську російську мову» є її особистою думкою — ОП
Як передає Укрінформ, про це заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко заявив в інтерв'ю Радіо НВ.
«Ми, навпаки, не порушуємо мовне питання. Я думаю, що це окрема думка прессекретаря Президента і міністра внутрішніх справ (Арсена Авакова - ред.) щодо того, що немає монополії на російську мову у однієї країни (Російської Федерації — ред.)», — сказав Тимошенко.
Як повідомляв Укрінформ, прессекретар Президента Юлія Мендель в ефірі програми "Взгляд с Банковой" на телеканалі "Дом" заявила, що "українська" російська мова є частиною культурного розмаїття нашої країни. Вона висловила переконання, що і Росія не є монополістом на російську мову. Так, речниця глави держави нагадала, що англійську використовують в різних країнах і на континентах — в Австралії, і в США, і в Індії тощо, але Велика Британія не вважає англійську мову тільки своєю.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував створити якісний російськомовний український і проукраїнський телеканал, який міг би зламати пропагандистську монополію Російської Федерації на міжнародному інформаційному ринку.
16 січня 2021 року набули чинності норми статті 30 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", які регулюють використання державної мови у сфері обслуговування споживачів. Відповідно до цієї статті, державною мовою мають звертатися до споживачів в усіх сферах обслуговування. Зокрема, підприємства, установи та організації усіх форм власності; фізичні особи-підприємці; суб'єкти господарювання, які обслуговують споживачів (у тому числі інтернет-магазини). Вимога стосується не лише сфери торгівлі. Йдеться також про освітні послуги (у тому числі гуртки і секції), медичне обслуговування, надання соціальних, юридичних, транспортних та інших послуг. Українською мовою має подаватися інформація в цінниках, інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо.
Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Його статті впроваджуються в дію поетапно. Переважна більшість його норм набула чинності 16 липня 2019 року.