Зеленський: Військова агресія — стимул відновити статус провідної аерокосмічної держави
Про це він написав у Фейсбуці, повідомляє Укрінформ.
"Світ очікує від нас нових підходів. У нас є і прагнення, і всі можливості з новою силою заявити про себе. На порядку денному – оптимізація галузі, розвиток державно-приватного партнерства, міжнародна кооперація. Далі – досягнення Україною асоційованого членства у Європейському космічному агентстві", - зазначив глава держави.
Зеленський нагадав, що 60 років тому відбувся перший політ людини в космос, та назвав космічну галузь "романтичною мрією, що стала стратегічним напрямком".
Водночас він підкреслив, що без України цей політ був би неможливим, українські конструктори відігравали ключову роль у реалізації радянської космічної програми.
"Зараз Україна входить до "клубу космічних держав" і посідає гідне місце серед 13 його учасників. Попри всі виклики, наші конструктори продовжують проєктування та запуск супутників, пілотованих кораблів, орбітальних станцій", - розповів Президент.
Разом з тим, за його словами, завдання держави у космічній галузі зараз складається з двох пунктів: зберегти все, що зроблено старшими поколіннями, і водночас докладати всіх зусиль, щоб успіхи минулих років були не єдиними.
Президент переконаний, що наше покоління має зробити свій помітний внесок у розвиток ракетно-космічної галузі.
"В умовах військової агресії цей напрямок необхідно вважати ключовим елементом національної безпеки й оборони. Це ще один стимул відновити лідерство та статус провідної аерокосмічної держави", - наголосив Зеленський.
Він підкреслив, що заявлені плани необхідно втілювати у конкретних кроках.
Глава держави запевнив, що створення Державної космічної програми впорядкує наміри та дасть розуміння, що і як ми будемо робити, аби досягти масштабної мети з утвердження галузі. Також Президент додав, що необхідно в повному обсязі відновити фінансування стратегічно важливих проєктів, зокрема космічної системи "Січ-2-1".
Як повідомляв Укрінформ, 12 квітня відзначається День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день авіації і космонавтики. Свято присвячене першому в історії польоту людини в космос. 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі.
Професійне свято працівників ракетно-космічної галузі України відзначається згідно з Указом Президента України № 230/97 від 13 березня 1997 року "Про день працівників ракетно-космічної галузі України".
Фото: ОП