Шмигаль пояснив судову тяганину навколо призначення Вітренка
Про це Прем'єр-міністр написав у Фейсбуці, повідомляє Укрінформ.
“Ще раз підкреслю: уряд діяв та діятиме винятково в межах, визначених законами України, та продовжить дотримуватися коректності всіх процедур. І очікує такого ж ставлення від інших учасників процесу”, - написав Шмигаль.
Прем’єр-міністр нагадав про те, що Національне агентство із запобігання корупції винесло йому припис, де фактично , за його словами, вимагає порушити закони України та скасувати окремі пункти розпорядження Кабінету Міністрів. Зокрема щодо припинення дії контракту з головою правління "Нафтогазу".
"Тому логічно, що після цього припису довелося звертатися до суду, аби скасувати його, як такий, що не відповідає законодавству України. Поясню суть справи. НАЗК, посилаючись на статтю 26 ЗУ 2Про запобігання корупції2, вимагає від Прем’єр-міністра України скасувати окремі пункти розпорядження Кабміну Міністрів та припинити дію контракту з головою правління НАК "Нафтогаз". При цьому в статті 26 цього закону чітко виписано, що НАЗК має звертатися до суду, якщо вважає за необхідне скасувати контракт”, - зазначив Шмигаль.
Глава уряду додав, що Кабінет Міністрів України є колегіальним органом. Це означає, що не Прем’єр-міністр ухвалює постанови чи розпорядження. За них голосують члени уряду. "Тому Прем’єр-міністр не може одноосібно скасувати розпорядження, як того вимагає НАЗК. “Це прямо суперечить нормам Конституції України та закону "Про Кабінет Міністрів України". Позовна заява щодо незаконності припису НАЗК вже в суді. Рішення, отримане за результатами судового процесу, буде найкращим розв'язанням ситуації, що склалася”, - зазначив Шмигаль.
За його словами, суд вже виніс ухвалу про забезпечення адміністративного позову шляхом припинення дії припису НАЗК до набрання законної сили рішення суду по суті справи.
Як повідомлялося, 14 червня голова НАЗК Олександр Новіков вніс Кабінету Міністрів припис про усунення порушень ст. 26 Закону України "Про запобігання корупції". У приписі вимагається: скасувати як незаконні пункти 8 та 9 розпорядження уряду № 370-р, згідно з якими обрано та призначено Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України", підписано з ним контракт; порушити питання щодо припинення строку дії контракту з головою правління НАК "Нафтогаз України" як незаконного.
Своєю чергою, Вітренко повідомив, що оскаржуватиме припис НАЗК у судовому порядку як незаконний та упереджений.
Міністр юстиції Денис Малюська, коментуючи припис НАЗК, зазначив, що залишається ряд запитань, відповіді на які вказаний припис не містить. Він зауважив, що на момент ухвалення розпорядження про призначення Вітренка Кабмін виконував повноваження не лише загальних зборів акціонерів НАК "Нафтогаз України", а й наглядової ради.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль просив Окружний адміністративний суд Києва скасувати припис, винесений йому Національним агентством з питань запобігання корупції, від 14 червня 2021 року.
Кабінет Міністрів 28 квітня звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", призначивши натомість Юрія Вітренка.