Штати та ЄС вітають закон про відновлення роботи ВККС: на черзі - Вища рада правосуддя
Як передає Укрінформ, про це у Твіттері повідомляє посольство США в Україні.
“США вітають ухвалення законопроєкту №3711-д за міжпартійної підтримки щодо відновлення ВККС... із врахуванням рекомендацій Венеційської комісії. Вітаємо Верховну Раду та керівництво України з важливим кроком на шляху до всеохопної судової реформи”, - йдеться у повідомленні.
США вітають ухвалення законопроекту 3711-д за міжпартійної підтримки, щоб відновити ВККС та очікують остаточного тексту із врахуванням рекомендацій @VeniceComm. Вітаємо @verkhovna_rada та 🇺🇦 керівництво із важливим кроком на шляху до всеохопної судової реформи.
— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) June 29, 2021
У диппредставництві додали, що з нетерпінням чекають на першочергове ухвалення законопроєкту про реформування Вищої ради правосуддя, “щоб доповнити досягнення”.
Ухвалення документа також привітав голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.
“Рішучий крок до фундаментальної реформи судової системи України зроблено Верховною Радою. Вітаємо ухвалення реформи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, сподіваємось побачити остаточний текст законопроєкту №3711 відповідно до рекомендацій Венеційської комісії”, - написав Маасікас у Твіттері.
1/2: A determined step towards a fundamental reform of Ukraine´s judicial system taken today by @verkhovna_rada. Welcome the adoption of the High Qualification Commission of Judges reform, look forward to seeing the final text of DL 3711 in line with @VeniceComm recommendations.
— Matti Maasikas (@MattiMaasikas) June 29, 2021
Дипломат зауважив, що Євросоюз готовий призначити незалежних експертів для підтримки відбору ВККС.
“Для всебічної судової реформи слід також реформувати Вищу раду правосуддя - відповідний законопроєкт є добре опрацьованим”, - наголосив він.
Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 29 червня, Верховна Рада ухвалила закон щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, який передбачає вирішальну роль міжнародних експертів у її формуванні.
Зокрема, у законі враховано рекомендацію від Венеційської комісії про те, щоб вирішальний голос під час перевірки кандидатів на доброчесність був за міжнародними експертами.