Nord Stream 2: Єнін розповів про майбутні переговори з Німеччиною та США

Nord Stream 2: Єнін розповів про майбутні переговори з Німеччиною та США

Укрінформ
Українська сторона під час перемовин з Німеччиною і США щодо гарантування енергетичної безпеки нашої країни у разі добудови «Північного потоку-2» наполягатиме на дотриманні «Газпромом» енергетичного законодавства ЄС.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін у виступі на конференції «Україна 30. Міжнародна політика», повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами Єніна, Україна налаштована на те, щоб під час перемовин з лідерами Німеччини та США максимально відстояти національні інтереси нашої держави у ситуації із завершенням будівництва «Північного потоку-2», оскільки «це справа бізнесу, справа національної безпеки, справа виживання нашої держави на Європейському континенті».

Дипломат запевнив, що Україна не чекає, коли буде реалізований «Північний потік-2», а вже активно працює за трьома напрямками – безпековим, політичним та енергетичним.

«Ми досить впевнено дивимося вперед на ці перемовини, які будуть проводитися як Президентом Зеленським, так і профільними міністрами з їхніми німецькими і американськими колегами… Коли ми говоримо про енергетичний чи економічний напрям, ми чітко говоримо нашим американським і європейським партнерам, що розраховуємо на абсолютно однакове ставлення як до України, так і до інших стейкхолдерів з точки зору поширення на них вимог Третього енергетичного пакету», - сказав Єнін.

За його словами, якщо «Газпром» працюватиме за тими ж правилами, за якими працюють ЄС і Україна, «ми зовсім по-іншому подивимося на ситуацію з проєктом «Північний потік-2».

«Перед нами відкриються значно більші можливості забезпечення транзиту через нашу газотранспортну систему газу і від альтернативних постачальників газу з Росії, і від постачальників газу з країн Центральної Азії», - зазначив заступник міністра.

Він зауважив, що майбутні перемовини будуть досить складними і напруженими, «але наші позиції чітко сформовані, і ми відпрацьовуємо їх на всіх можливих рівнях».

Читайте також: Зеленський: Ми не розділятимемо питання Nord Stream 2 і безпеки

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський під час майбутньої зустрічі з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель має намір обговорити загрозу безпеці України та всієї Європи через будівництво газопроводу «Північний потік – 2» і наполягатиме на пріоритетності питань безпеки над економічною доцільністю.

Третій енергопакет ЄС — це пакет законів щодо внутрішнього ринку газу та електроенергії у ЄС. Основним елементом Третього енергопакету є анбандлінг власності, що вимагає відокремлення видобувних та збутових підрозділів від транспортних магістралей та створення національного регулятора (НР) для кожної країни-члена Європейського Союзу та Агентства взаємодії енергетичних регуляторів, що надає форум для взаємодії національних регуляторів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: