Рада розблокувала підписання закону про перезапуск ВККС
Документ на позачерговому засіданні ВР підтримали 17 народних депутатів за мінімально необхідних 226, передає кореспондент Укрінформу.
Таким чином, проєкт постанови вважається відхиленим, а закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України” з пропозиціями Президента може бути підписаним.
Автор документу, народний депутат від фракції “Батьківщина” Сергій Власенко у пояснювальній записці вказав, що законопроєкт №3711-д з пропозиціями Президента нібито було ухвалено з порушенням Конституції та Регламенту Верховної Ради.
Після відхилення проєкту Голова Верховної Ради Дмитро Разумков може підписати Закон щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів і передати його на підпис Президенту.
Як повідомляв Укрінформ, парламент ухвалив закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» (№3711-Д) 29 червня. 2 липня ВР розблокувала підписання документа, відхиливши дві постанови про його скасування. 5 липня Голова ВР Дмитро Разумков підписав відповідний законодавчий акт і направив його на підпис Президенту.
8 липня Президент Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України». У своїх пропозиціях Президент вказує, що закон містить положення, які не узгоджуються між собою.
Верховна Рада 13 липня ухвалила в цілому з пропозиціями Президента Закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» (3711-д).
Документ передбачає, що перший склад конкурсної комісії з відбору членів ВККС розпочинає роботу за умови призначення щонайменше чотирьох членів конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями.
Рішення першого складу конкурсної комісії є ухваленим, якщо за нього проголосували не менше чотирьох членів конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями.
У разі однакової кількості голосів «за» і «проти» голоси трьох членів конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями, є вирішальними.
Як повідомляв Укрінформ, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання парламенту у вівторок, 20 липня.
Разумков розпорядженням також доручив провести позачергове засідання парламенту першому заступнику Руслану Стефанчуку.
Прессекретар голови парламенту Ольга Туній поінформувала, що протягом 20-21 липня Разумков перебуватиме у дводенній відпустці за сімейними обставинами.
Згідно з календарним планом, п’ята сесія парламенту розпочалася 2 лютого 2021 року, а закінчиться - 23 липня 2021 року. Планується, що шоста сесія парламенту дев’ятого скликання розпочнеться 7 вересня 2021 року, а завершиться 21 січня 2022 року.