Макрон цьогоріч відвідає Україну - МЗС
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МЗС України.
Зазначається, що глави української та французької дипломатії також обговорили ситуацію в тимчасово окупованому Криму та зусилля з його деокупації.
Кулеба подякував за участь Франції в установчому саміті Кримської платформи 23 серпня в Києві та підтримку Спільної декларації як дороговказу міжнародної політики відновлення українського суверенітету над Кримським півостровом.
«Вітаю проведення з великим успіхом інавгураційного саміту Кримської платформи», - зазначив глава МЗС Франції.
Кулеба окремо порушив питання контактів між мерами деяких французьких міст та міст в тимчасово окупованому Криму, присутності деяких французьких компаній на півострові. У цьому контексті співрозмовники домовилися посилити взаємодію задля припинення порушень норм міжнародного права та санкційного режиму щодо Криму.
Зазначається, що окремою темою зустрічі стала подальша робота Нормандського формату.
«Загибель українського військового на Донбасі 23 серпня слугує черговим трагічним нагадуванням про те, що зусилля Нормандського формату мають бути більш ефективними і динамічними. Україна та Франція готові до проведення зустрічі міністрів закордонних справ в Нормандському форматі. Сподіваємося, що міністр Лавров так само конструктивно і добросовісно підійде до проведення цієї зустрічі. Ми так само будемо працювати над самітом лідерів Нормандського формату для підготовки та ухвалення необхідних рішень політико-дипломатичного врегулювання», - зазначив Кулеба.
Також глави МЗС із приємністю відзначили активний розвиток двостороннього співробітництва, чому сприяють особливі відносини, що склалися між Президентом України Володимиром Зеленським та Президентом Франції Еммануелем Макроном.
«Візит мого колеги Жана-Іва до Києва на День незалежності нашої держави лише підкреслює важливість відносин України та Франції», - заявив Кулеба. Він також додав, що добрі українсько-французькі взаємини вигідні не лише двом країнам, але й Європейському Союзу та Європі загалом.
Як повідомляв Укрінформ, 23 серпня у Києві відбувся саміт Кримської платформи. Її учасники ухвалили спільну декларацію, в якій підтвердили підтримку територіальної цілісності України, засудили тимчасову окупацію Криму, мілітаризацію півострова, порушення прав людини та свободи судноплавства в регіоні й закликали Російську Федерацію до конструктивної участі в діяльності платформи.