ЦВК зареєструвала п’ять ініціативних груп для всеукраїнського референдуму
Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті комісії.
«Комісія зареєструвала 5 ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, які були утворені на відповідних зборах громадян у смт Комишуваха та смт Кушугум Запорізького району, у смт Михайлівка Василівського району, а також у селі Преображенка та у місті Токмак Пологівського району (Запорізької області - ред.)», - розповіли в ЦВК.
Зазначається, що зареєстровані ініціативні групи планують організувати збір підписів виборців для винесення на всеукраїнський референдум таких питань:
- «Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?»;
- «Чи підтримуєте Ви приватизацію шляхом продажу об’єктів великої приватизації в Україні?»;
- «Чи підтримуєте Ви пропозицію, щоб газ, який видобувається на території України, постачався громадянам України з метою використання у побутових потребах та державним і комунальним підприємствам, установам і організаціям за ціною, яка включає ціну його видобутку та надбавку до ціни видобутку не більше ніж 30 відсотків?»;
- «Чи підтримуєте Ви легалізацію грального бізнесу в Україні?»;
- «Чи підтримуєте Ви легалізацію наркотику марихуана в Україні?».
У ЦВК пояснили, що рішення прийняте на основі опрацювання документів зборів громадян щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, які відбулися 13 серпня у 5 населених пунктах Запорізької області.
Також ЦВК взяла до уваги інформацію представників комісії, які направлялися на ці збори
Комісія встановила строк збору підписів виборців під цими ініціативами: 90 днів – з 27 серпня до 24 листопада 2021 року включно.
Як повідомлялося, ЦВК 14 травня зареєструвала п’ять ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з питань газу, продажу землі, продажу стратегічних підприємств, грального бізнесу та легалізації марихуани.
13 серпня ЦВК припинила ці ініціативи, бо не отримала необхідні документи. Ініціативні групи мали 90 днів (до 12 серпня 18:00), аби зібрати 3 млн підписів українців на підтримку ініціативи проведення референдуму і передати підписні листи та протокол про підсумки збору підписів Комісії, однак ці документи не були надані.
Верховна Рада 26 січня ухвалила закон «Про народовладдя через всеукраїнський референдум».
Згідно із законом, для ініціювання референдуму за народною ініціативою потрібно утворити ініціативну групу. В цій групі повинно бути не менше 60 громадян України, що на день її утворення мають право голосу. Щоб створити групу, треба організувати збори громадян, у яких беруть участь щонайменше 300 виборців та представник від ЦВК. Також обов'язкова умова зборів – представити предметне обґрунтування позиції щодо питання всеукраїнського референдуму та сформулювати питання, яке буде винесено на референдум.
Після завершення зборів уповноважений представник ініціативної групи має передати до ЦВК підписані головою і секретарем документи проведених зборів. ЦВК аналізує дотримання всіх вимог закону під час утворення ініціативної групи та приймає рішення про реєстрацію ініціативної групи.
Далі починається відлік 90 днів, під час якого ініціатори мають зібрати підписи не менше 3 млн громадян України, що мають право голосу. Але за умови, що підписи було зібрано щонайменше у двох третинах областей і щонайменше по 100 тис. підписів у кожній області. Зібрані підписи передаються для перевірки до ЦВК, що прийматиме рішення про підсумки збору підписів та передасть його Президенту України. Президент України видає указ про проголошення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.