Оборона, космос та інші перспективи: Таран прокоментував угоди, підписані у США
Про це йдеться на сайті Міноборони, передає Укрінформ
"Знаковим і невипадковим є те, що під час візиту Президента України в Сполучені Штати Америки велика увага була приділена питанням спільної безпеки і спільної оборони. У результаті ми отримали безпрецедентні можливості для суттєвого посилення співробітництва між Україною та США у сфері оборони", - йдеться у повідомленні.
За словами Тарана, рамкова угода між Міністерством оборони України та Міністерством оборони США щодо стратегічних основ оборонного партнерства — це найважливіший базовий документ, який створює нові можливості для істотного посилення співробітництва між Україною та США у сфері оборони, наповнює його оновленим практичним змістом в інтересах обох держав.
Серед цілей, які підписана угода визначає для двосторонніх відносин у сфері оборони, передусім слід виокремити зосередження безпекової допомоги США в інтересах протидії російській агресії та відновлення територіальної цілісності України. Він наголосив, що завдяки партнерській співпраці зі Сполученими Штатами Америки ми отримаємо нові дієві, у тому числі ресурсні, інструменти для розбудови могутніх та сучасних Збройних cил України.
Дуже важливим є і те, що дана Рамкова угода створює можливості для підтримки з боку США у проведенні реформ у сфері оборони України з метою набуття нашою державою повноправного членства в НАТО, зауважив Таран.
Він підкреслив, що варто сказати також про ще один, без перебільшення, проривний документ, підписаний у ході візиту Президента України до Вашингтону. А саме — «Угоду про проєкти у сфері досліджень, розробок», яка відкриває абсолютно нові можливості для укріплення позицій нашої держави як високотехнологічної країни.
"Ми говоримо про залучення інвестицій американської сторони створення умов для впровадження передових оборонних технологій і започаткування проєктів у сфері модернізації озброєння та військової техніки. У нас з’являється можливість для тестувань озброєння і військової техніки з використанням новітнього обладнання та технологій, відсутніх в Україні", сказав він.
Українські науково-дослідні установи залучатимуться до виконання проєктів американської сторони, а продукція та послуги обох держав отримають можливості для просування на ринках третіх країн з урахуванням стандартів країн-членів НАТО.
Українська сторона, на думку Тарана, переконалась, що США вірять в потенціал космічного співробітництва з Україною, відносять нас до великих технологічно розвинених країн і висловлюють готовність та бажання робити з Україною великі проєкти у цій сфері. Свідченням цього стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Міністерством оборони США щодо співпраці у сфері безпеки космічних польотів і надання послуг та інформації з космічної ситуаційної обізнаності.
"Загалом, можемо із задоволенням констатувати, що підписані угоди та домовленості у ході українсько-американського Саміту, заклали міцний фундамент для подальшої розбудови нашого стратегічного партнерства зі Сполученими Штатами на далекоглядну перспективу", наголосив Таран.
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський перебуває у США з робочим візитом.