Маркарова пояснила, чому Україні не потрібен статус основного союзника поза НАТО
Як передає Укрінформ, про це вона написала у Фейсбуці.
За словами Маркарової, такий статус надають країнам, які не планують чи не можуть вступити до Альянсу.
«MNNA - статус для країн, які не планують/не можуть в силу політичних чи географічних причин вступити в НАТО. Це точно не про нас», - написала посол.
Маркарова нагадала, що Україна має статус Партнерства з розширеними можливостями (EOP), який надає великі можливості як посиленої співпраці з НАТО, так і покращення української інтероперабільності та розбудови спроможностей.
«США стратегічний партнер, який не тільки активно допомагаю нам розбудовувати наші спроможності, надає кошти і зброю, включно з летальною оборонною, але з яким під час візиту Президента Зеленського ми тільки що підписали дуже сильну Рамкову угоду між МО України та Пентагоном щодо стратегічних основ оборонного партнерства, яка є стартом для виходу нашого оборонного партнерства на новий рівень і відкриває двері до конкретних великих проектів, над якими МО і МЗС вже розпочало роботу. І саме такого типу двосторонніми угодами укладаються стратегічні партнерства з США - як членів НАТО, так і інших», - зауважила Маркарова.
Як повідомляв Укрінформ, голова Верховної Ради Дмитро Разумков скликає позачергове засідання парламенту на 8 вересня для розгляду проєкту постанови «Про Звернення Верховної Ради України до Конгресу США щодо надання Україні двостороннього статусу основного союзника Сполучених Штатів Америки поза НАТО (MNNA)».