Байден може порушити питання про українських політв'язнів перед Путіним - політолог

Байден може порушити питання про українських політв'язнів перед Путіним - політолог

Укрінформ
Президент Джо Байден може порушити перед російським колегою Володимиром Путіним питання про звільнення українських політв'язнів, що сприяло б його вирішенню.

Таку думку в ефірі телеканалу "Дом" висловив директор українського Центру міжнародних досліджень, вчений-дослідник Володимир Дубовик, передає Укрінформ.

"Байден — людина досить пряма, іноді навіть різка. Він може порушити будь-яке питання. Його підхід до Путіна такий, що "ми не хочемо прямої конфронтації з Росією без приводу, але якщо Росія не змінюватиме свою поведінку, то ми будемо про це не з нею говорити". Тобто, діалог не просто заради діалогу, а діалог заради того, щоб спробувати підштовхнути Росію до зміни її поведінки. Зокрема, в питанні звільнення полонених", — зазначив політолог.

Він вважає, що формат Байден — Путін дозволить розв'язати питання звільнення незаконно утримуваних українців на окупованих територіях і в Росії.

"Якщо президент Байден в наступній бесіді з Путіним порушить це питання — це буде краще, ніж якщо просто якийсь чиновник буде про це говорити, навіть досить високопоставлений чиновник. Президент є президент", — наголосив Дубовик.

Він також зазначив, що у Держдепартаменті США переструктурували зону відповідальності для заступника держсекретаря, який буде відповідати за політику щодо країн пострадянського простору. Тепер Україна віднесена до групи країн Центральної та Східної Європи, і це є важливим сигналом.

Читайте також: Підтримка України залишається у переліку стратегічних інтересів США – Нуланд

За словами Дубовика, якщо у зоні відповідальності заступника помічника держекретаря США з питань Європи та Євразії Джорджа Кента були шість пострадянських країн, які формують групу "Східного партнерства" (Україна, Білорусь і Молдова, Вірменія, Азербайджан, Грузія), то у "портфоліо" новопризначеної відповідальної за країни Центральної та Східної Європи Робін Данніган будуть Україна, Білорусь, Молдова і три країни Центральної та Східної Європи: Польща, Угорщина, Чехія.

"Це цікаво, тому що Україну в Державному департаменті США перестають бачити як частину пострадянського простору, а починають бачити як частину Центральної та Східної Європи. У цьому сенсі досить цікава зміна", — акцентував політолог.

Він також зауважив, що Робін Данніган є досвідчений дипломатом у сфері енергетики. "І взагалі увагу до енергетичних проблем України ми помічаємо останнім часом. Це, напевно, не в останню чергу пов’язано з тим, що були підписані угоди між Берліном і Вашингтоном щодо "Північного потоку-2", які нас безпосередньо зачіпають. Тому, напевно, така особлива увага до енергетики", — припустив політолог.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський на зустрічі 1 вересня у Вашингтоні передав президентові США Джозефу Байдену список українських полонених на тимчасово окупованих територіях і в РФ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-