У МЗС пояснили, чому Київ не розриває дипломатичні відносини з Москвою

У МЗС пояснили, чому Київ не розриває дипломатичні відносини з Москвою

Укрінформ
Україна розглядала варіант розриву дипломатичних відносин з Росією, однак не знайшлося іншої держави, яка взяла б на себе функції із захисту українців, які знаходяться на території РФ.

Про це в програмі «Неофициальный разговор» телеканалу «Дом» заявив заступник міністра закордонних справ України, посол України в Туреччині Василь Боднар, передає Укрінформ.

Він зазначив, що таке рішення мало бути ухвалене ще у 2014 році, коли почалася активна фаза бойових дій.

При цьому в Росії перебували мільйони українців, а збройний конфлікт на сході ще збільшив їх кількість. І робота українського посольства і консульств необхідна була для забезпечення захисту їх інтересів, сказав Боднар.

«Особливо у 2014-2015 роки, бойові дії та взяття в полон наших бійців на фронті. У ті дні наше консульство в Ростові-на-Дону, інші наші установи в Росії працювали фактично 24/7 для того, щоб допомагати нашим громадянам. Допомагали з лікуванням, з контактами з рідними тощо. Це і страшна робота, наприклад, коли оформляєте труп, є певні ритуальні процедури. Коли ви бачите поранених, які, не дай боже, при смерті - це дуже велика моральна травма, але цю роботу треба робити. У той період це було вкрай необхідно», - розповів Боднар.

Читайте також: Генконсул України у Ростові відвідав етапованих кримських татар

Київ розглядав варіант розриву дипломатичних відносин з Російською Федерацією, але для цього необхідно було функції щодо захисту громадян України передати іншій державі, що представлена в Москві.

«Ми проводили «зондування» позицій, жодна з країн, яка представлена в Москві, не погодилася представляти наші інтереси, враховуючи таку кількість роботи, яку потрібно було б робити, щоб забезпечити інтереси наших громадян... Візьмемо, наприклад, Грузію, яка розірвала дипломатичні відносини з Російською Федерацією після війни 2008 року, її інтереси представляє Швейцарія. І якщо порахувати кількість громадян Грузії та України, то це дуже велика різниця», - пояснив заступник міністра.

Боднар наголосив, що і зараз значна кількість громадян України залишається в Росії. Крім того, в російських в'язницях утримуються політв'язні з окупованого Криму, яким вкрай необхідна допомога, зокрема, і дипломатів.

«Здебільшого наша дипломатична присутність там концентрується на консульській роботі. Тобто консули забезпечують наших громадян документами, відвідують в тюрмах, а їх там сидить кілька тисяч, і плюс - політичні заручники Кремля з Криму, це представлення наших інтересів у судах, в інших інституціях. Тобто цей практичний вимір переміг емоційний наплив, щоб розірвати ці відносини», - сказав він.

Водночас, за його словами, дипломатичні відносини між Україною і Росією знаходяться на низькому рівні, з 2014 року в обох країнах немає послів. Зараз в РФ залишилося кілька десятків українських дипломатів, констатував Боднар.

Читайте також: Україна має передумови для перспективи членства в ЄС — Боднар

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба впевнений, що розривати дипломатичні відносини з РФ на цьому етапі недоцільно.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-