ДБР завершило слідство щодо Тупицького у справі про втручання в систему Казначейства
Про це повідомила пресслужба ДБР, передає Укрінформ.
“Слідчі ДБР завершили досудове розслідування стосовно колишнього голови та головного бухгалтера Конституційного Суду України щодо організації несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи “Клієнт Казначейства – Казначейство”, - йдеться у повідомленні.
У відомстві зазначили, що указом Президента від 29 грудня минулого року Тупицького було відсторонено від посади, і він, ознайомившись із цим рішенням, вирішив самовільно присвоїти владні повноваження і продовжити керувати Конституційним Судом України.
“Для цього колишній голова Суду дав керівнику Бухгалтерської служби КСУ – головному бухгалтеру незаконну вказівку щодо використання його особистого ключа з кваліфікованим електронним підписом для несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи «Клієнт Казначейства – Казначейство» з метою підписання бухгалтерських документів в електронній формі від його імені, також він передав їй захищений носій із власним електронним підписом”, - зазначається у повідомленні.
Як уточнюється, головний бухгалтер КС на виконання цієї вказівки у період з 29 грудня минулого року до 9 лютого 2021 року здійснила 207 несанкціонованих втручань у роботу автоматизованої системи та підписала із використанням електронного цифрового підпису відстороненого на той час від посади голови КСУ бухгалтерські документи.
“Крім іншого, для створення враження у співробітників суду щодо продовження виконання ним обов’язків голови КСУ незаконно були підписані електронні платіжні доручення на виплату винагороди судді, заробітної плати співробітникам Секретаріату КСУ разом із преміями, грошовими та матеріальними допомогами, надбавками за інтенсивність праці та іншими виплатами”, - поінформували у ДБР.
Дії Тупицького та головного бухгалтера КСУ кваліфікуються за ст. 27 (підбурення та пособництво), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи за попередньою змовою групою осіб, що призвело до підробки інформації) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі строком до 6 років.
На сьогодні Державна казначейська служба України заблокувала кваліфікований електронний підпис колишнього Голови КСУ на підставі листа Державного бюро розслідувань, підкреслили в пресслужбі.
Наразі відбувається стадія ознайомлення підозрюваних з матеріалами справи, після чого вона буде передана до суду. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Офіс генпрокурора, оперативний супровід – ДБР.
Як повідомлялося, 16 липня в Офісі генпрокурора Тупицькому вручили повідомлення про підозру у кримінальному провадженні за незаконне втручання в автоматизовану систему “Клієнт казначейства - Казначейство” після його відсторонення з посади судді КСУ указом Президента наприкінці грудня минулого року.
Раніше, у травні, Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо Тупицького у справі про дачу неправдивих свідчень, штучному створенні доказів і підкупі свідка.
Президент Володимир Зеленський 29 грудня 2020 року підписав указ про відсторонення Тупицького з посади судді КС.
Тупицький оскаржив у ВС укази про своє відсторонення від посади судді КС.
27 березня Президент скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями КСУ.
Зеленський зазначив, що укази Януковича від 2013 року про призначення Тупицького і Касмініна скасовані за результатами аудиту указів експрезидента, проведеного на виконання рішення РНБО.
У липні Верховний Суд визнав незаконним указ Президента від 27 березня, яким він скасував указ свого попередника Віктора Януковича про призначення Тупицького суддею Конституційного Суду.
Радник керівника ОП Михайло Подоляк заявив, що на це рішення ВС буде подано апеляцію.