МЗС перебуває на постійному зв’язку із Саакашвілі – Кулеба

МЗС перебуває на постійному зв’язку із Саакашвілі – Кулеба

Укрінформ
Міністерство закордонних справ підтримує постійний зв’язок із затриманим у Грузії Міхеїлом Саакашвілі і напрацьовує алгоритм дій у даній ситуації.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми підтримуємо постійний зв’язок з Міхеїлом Саакашвілі, адвокати мають до нього доступ, консул має до нього безперешкодний доступ. Уже відбулося декілька розмов з ним, де ми з’ясували чітко його позицію. Ми знаємо позицію його адвокатів. Ми вивчаємо повністю юридичний бік цієї справи і обираємо найкращий алгоритм, який будемо застосовувати в цьому випадку», - сказав Кулеба.

Він ще раз підкреслив, що Саакашвілі є громадянином України, «а ми своїх громадян в біді за кордоном не кидаємо».

«Тому, коли буде ухвалено рішення, яким саме шляхом рухатися, а це може бути не лише екстрадиція, тоді ми про це і поінформуємо», - пообіцяв очільник МЗС.

Читайте також: За станом здоров’я Саакашвілі спостерігатиме група лікарів

Як повідомляв Укрінформ, Саакашвілі вранці 1 жовтня розмістив відеоролик у Фейсбуці, в якому сказав, що перебуває в місті Батумі.

Увечері того ж дня голова уряду Грузії Іраклій Гарібашвілі оголосив, що експрезидента Саакашвілі затримали.

Саакашвілі оголосив голодування, заявивши, що вважає себе політичним в'язнем.

Особистий лікар Міхеїла Саакашвілі, який відвідав його у в'язниці, заявив про погіршення стану здоров'я експрезидента Грузії на десятий день голодування. За його словами, у Саакашвілі рідкісне захворювання крові - таласемія. При цьому діагнозі голодування категорично заборонено.

Міністерство юстиції Грузії звернулося до міністерства охорони здоров’я з проханням створити групу лікарів, які стежитимуть та аналізуватимуть стан здоров’я затриманого експрезидента Міхеіла Саакашвілі.

Читайте також: Саакашвілі звернувся до міжнародної спільноти

Саакашвілі очолював Грузію у 2008-2013 роках. Після поразки на виборах 2013 року він залишив країну. Проти політика порушили низку кримінальних справ, за деякими з них його було заочно засуджено до ув'язнення.

У 2015 році він був позбавлений грузинського громадянства та майже шість років є громадянином України. Зараз він перебуває на посаді голови Виконавчого комітету Національної ради реформ України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-