У МЗС відповіли на заяву Лаврова про «втягування Москви в силові дії»

У МЗС відповіли на заяву Лаврова про «втягування Москви в силові дії»

Укрінформ
Україна очікує, що Росія припинить мислити категоріями війни, виконає домовленості паризького саміту лідерів Нормандського формату і погодиться на нову зустріч.

Про це йдеться у наданому Укрінформу коментарі речника МЗС Олега Ніколенка щодо начебто спроб України “втягнути Москву в силові дії".

Він зауважив, що за сім років мешканці тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей вже побачили вдосталь російських силових дій, горя і руйнувань.

“Саме тому наша держава постійно пропонує кроки задля зрушення з місця мирного врегулювання. А Російська Федерація ігнорує їх під різними приводами. Закликаємо РФ нарешті припинити мислити категоріями війни. Очікуємо на добросовісне виконання нею домовленостей саміту лідерів Нормандського формату, досягнутих в Парижі в грудні 2019 року”, - зазначив Ніколенко.

Читайте також: Берлін отримав від Москви «російське бачення» зустрічі «Норманді» на рівні міністрів

Речник МЗС додав, що йдеться про відведення сил і засобів від лінії розмежування, дотримання режиму припинення вогню, розблокування роботи КПВВ, гарантування безпечного і надійного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на всій території України, зокрема, й на тимчасово окупованій території, та виконання інших положень підсумкового документа.

Він наголосив, що Україна готова до подальшої зустрічі в Нормандському форматі без передумов, аби рухатися далі.

“Сподіваємося, що на таку зустріч погодиться і Росія. Водночас українська сторона залишає за собою право відповіді на наступальні дії, обстріли, збройні провокації, як це передбачено додатковими заходами з посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року”, - зауважив речник МЗС.

Читайте також: Росія передала учасникам нормандської четвірки пропозиції щодо зустрічі - Лавров

Як повідомлялося, глава МЗС РФ Сергій Лавров в інтерв’ю російським ЗМІ заявив, що Росія нібито спостерігає спроби української влади "створити провокаційну ситуацію та втягнути Москву в силові дії".

26 жовтня у зоні проведення операції Об’єднаних сил вперше відбулося бойове застосування розвідувально-ударного безпілотного комплексу Bayraktar.

Речниця МЗС ФРН заявила, що в Берліні "дуже стурбовані… повідомленням Генштабу української армії, згідно з яким українські Збройні сили у відповідь на артобстріл та загибель одного та поранення ще одного солдата застосували дрон".

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 28 жовтня заявив, що німецькі партнери мали б насамперед висловлювати занепокоєння застосуванням російськими окупаційними військами заборонених Мінськими угодами гаубиць, а не реалізацією Україною у відповідь на це права на самооборону з використанням БПЛА.

Читайте також: Атака «Байрактара»: справедливо, виправдано, з «висновками» для ворога

У Міністерстві закордонних справ Франції 28 жовтня також висловили занепокоєння у зв'язку з тим, що Україна вперше застосувала безпілотники Bayraktar на сході країни.

У Посольстві США в Україні у заяві від 29 жовтня акцентували, що офіційна російська риторика про те, що Україна загострює ситуацію, не тільки вводить в оману, а й сприяє ескалації напруги.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-