Прокуратура просить у суду про особисте зобов'язання для Медведчука
Про це повідомляє Офіс генпрокурора в Телеграмі, передає Укрінформ.
“Прокурори Офісу генпрокурора звернулися до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу підозрюваному у держзраді та замаху на розграбування національних цінностей народному депутатові України. Граничний строк у 6 місяців перебування підозрюваного під цілодобовим домашнім арештом у цьому кримінальному провадженні закінчився, тому його подальше продовження є неможливим. Єдиний запобіжний захід, про який наразі може клопотати сторона обвинувачення, - особисте зобов’язання з покладенням на підозрюваного обов’язків”, - йдеться у повідомленні.
В ОГПУ зазначають, що 2 листопада Печерський районний суд Києва розгляне відповідне клопотання прокурорів.
Серед обов’язків, які прокурори проситимуть покласти на підозрюваного парламентарія: прибувати за кожною вимогою органу досудового розслідування, прокурора або суду; не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з підозрюваними, свідками відповідно до списку, визначеному слідчим або прокурором; здати на зберігання до органу досудового розслідування свої паспорти для виїзду за кордон та інші документи, що дають йому право на виїзд з України і в’їзд в Україну; носити електронний засіб контролю.
У прокуратурі нагадують, що підозрюваний народний депутат наразі перебуває під цілодобовим домашнім арештом у іншому кримінальному провадженні за фактом державної зради і сприяння терористичній діяльності.
Як повідомляв Укрінформ, 20 серпня цього року Служба безпеки завершила слідство у справі про державну зраду народних депутатів від “Опозиційної платформи - за життя” Віктора Медведчука і Тараса Козака.
Генпрокурор 11 травня підписала повідомлення про підозру Медведчуку і Козаку у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів у Криму.
Слідство вважає, що Медведчук домовлявся з державою-агресором для перереєстрації родовища "Глибока" в Чорному морі за 75 км від Феодосії і видобутку корисних копалин, які є національним ресурсом України.
Крім цього, Медведчука підозрюють у держзраді (передачі агресору секретної інформації про військовий підрозділ ЗСУ).
Печерський районний суд Києва 13 травня обрав Медведчуку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 9 липня та зобов'язав його носити засіб контролю - електронний браслет. Пізніше суд продовжував домашній арешт Медведчука.
На початку жовтня цього року Медведчуку оголосили ще одну підозру у державній зраді. За даними слідства, народний депутат схиляв керівництво України до постачання палива із “ЛНР” та “ДНР” і сплати коштів безпосередньо керівникам терористичних організацій.
Голова СБУ та генпрокурор оприлюднили низку аудіозаписів, які підтверджують існування “вугільної схеми” та зацікавленість у ній влади РФ.
Експертиза підтвердила, що одним із фігурантів записів є Медведчук, який, зокрема, спілкується щодо реалізації незаконних схем із представниками російської влади.