Монастирський назвав ключове завдання у разі загрози українському кордону
Як передає Укрінформ, про це Монастирський сказав у ході наради щодо додаткових заходів із забезпечення національних інтересів у сфері захисту державного кордону, яка проходила у Луцьку, передає пресслужба РНБО.
Монастирський зазначив, що здійснюється концентрація зусиль для протидії цій загрозі. Зокрема, задіяні всі структури МВС, відбувається взаємодія із ЗСУ, силами територіальної оборони, громадськими об’єднаннями. За словами Монастирського, «ключовим завданням сьогодні є забезпечення мобільних сил реагування у разі загострення ситуації та можливих провокацій».
Водночас голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко, голова Державної міграційної служби Наталія Науменко та в.о. голови ДСНС України Сергій Крук поінформували учасників наради про додаткові заходи, що здійснюються їх відомствами для забезпечення національних інтересів у сфері захисту державного кордону.
Під час наради посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцкій висловив переконання, що здійснюється «гібридна операція Союзної держави, що має характер міграційної атаки, де мігранти є одночасно і зброєю, і жертвою». Посол поінформував присутніх про етапи та динаміку цієї спецоперації та заходи реагування польської сторони.
Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас висловив подяку Україні за те, що вона була однією з перших країн, які допомогли Литві з початку міграційної кризи.
Як повідомляв Укрінформ, у Луцьку 14 листопада за дорученням Президента Володимира Зеленського відбулась нарада з питань додаткових заходів із забезпечення національних інтересів у сфері захисту державного кордону під головуванням секретаря Ради національної безпеки і оборони Данілова.
Міграційна криза на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня. Країни звинувачують Білорусь у спеціально створеному міграційному тиску в рамках ворожих гібридних дій проти них як країн ЄС.
Цього тижня великі групи мігрантів намагалися прорватися через кордон з Білорусі до Польщі, але частину з них польським прикордонникам вдалося повернути назад на лінію кордону.
Польський кордон зараз захищають близько 20 тисяч військових, прикордонників та поліцейських. У неділю, 14 листопада, польські прикордонники зафіксували дії, що свідчать про підготовку білоруською стороною силового прориву кордону мігрантами. Зокрема, мігранти починають розбирати намети біля кордону, вони отримують від білоруської сторони інструкції, інвентар, перцевий газ.
Україна також посилює кордон із Білоруссю і направляє туди додатково 8,5 тисячі військових.
За даними секретаря РНБО Олексія Данілова, в Білорусі вже перебуває 16 тисяч мігрантів.
Фото: РНБО