У НАТО заявляють про суттєве нарощування військ РФ на кордонах з Україною
Про це сьогодні у Берліні під час семінару «Дискусії навколо НАТО – 2021», що був проведений під егідою Німецької атлантичної асоціації, заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Я не буду зараз заглиблюватися у питання розвідки, але хочу зазначити – ми уважно стежимо за розвитком ситуації навколо України. Ми зробили це також дуже ясним для Росії – ми бачимо її суттєве військове нарощування неподалік від кордонів України, а також у Криму, на окупованій території України. Ми бачимо незвичайну концентрацію військ, і ми знаємо, що вони (Росія – ред.) використовували такого типу сили до цього, для інтервенції та захоплення територій інших країн – Грузії й України… Ми закликали Росію бути прозорою у своїх діях, здійснити деескалацію та зменшити напругу», - наголосив Генеральний секретар НАТО.
Разом із цим, він зауважив, що такі дії Російської Федерації є частиною багаторічної тенденції в її поведінці, особливо у період з 2014 року. Росія вдається до актів агресії проти сусідів, вона втручається у справи інших країн, інвестує значні ресурси у власні військові спроможності, включаючи нові розвинуті системи ядерної зброї.
«Ми бачили, що Росія має не лише спроможність, але також бажання, щоб використовувати силу проти сусідів, проти України, в Криму, який є частиною України, проти Грузії… Вони (РФ - ред.) все ще мають військові сили в Молдові, проти волі уряду цієї країни. Тож, це є частиною тенденції, на яку НАТО надало відповідь. Частково – наданням Україні політичної та військової підтримки, включаючи тренування військ та допомогу у розбудові спроможностей. Союзники нарощують такі зусилля. По-друге, ми, проводимо уважний моніторинг того, що там відбувається», - сказав Єнс Столтенберг.
Він нагадав, що після російської агресії проти України у 2014 році, в якості прямої відповіді на такі дії Росії, НАТО здійснило найбільше посилення колективної оборони з часів завершення холодної війни. За рішенням Варшавського саміту НАТО у східній частині Альянсу у країнах Балтії та у Польщі були розгорнуті багатонаціональні бойові групи під керівництвом Канади, Великої Британії, Сполучених штатів та Німеччини. Союзники по Альянсу збільшили кількість військ високої готовності та втричі збільшили кількість Сил реагування НАТО, які наразі складають 45 000 військовослужбовців. Крім того, члени Альянсу збільшили оборонні витрати, розпочали повітряне та морське патрулювання в регіонах Чорного та Балтійського морів, здійснили інші важливі заходи.
«Ми постійно оцінюємо таку нашу присутність, і не лише у Балтійському регіоні. Наприклад, ми збільшили військову присутність у регіоні Чорного моря. Йдеться також про нашу готовність, про здатність провести, за необхідності, її швидке посилення. За минулі кілька років ми потроїли розмір Сил реагування НАТО, імплементували так звану Ініціативу готовності, яка суттєво підвищила кількість військ, які можуть бути швидко застосовані за потреби… Це чітке послання Росії та будь-якому іншому потенційному противнику, що ми готові оборонити та захистити всіх союзників по НАТО», - наголосив Генеральний Секретар НАТО.
Як повідомляв Укрінформ, за даними Головного управління розвідки Міноборони, станом на початок листопада 2021 року біля українського кордону і на тимчасово окупованих територіях Російською Федерацією зосереджено угруповання військ (сил) загальною чисельністю близько 90 тисяч осіб.