Посол України закликав майбутній уряд ФРН «поховати Nord Stream 2 на дні Балтійського моря»

Посол України закликав майбутній уряд ФРН «поховати Nord Stream 2 на дні Балтійського моря»

Укрінформ
Посол України в Німеччині Андрій Мельник закликав майбутню урядову коаліцію ФРН відреагувати на деструктивну політику Кремля на міжнародній арені, масштабне нарощування військової присутності на кордоні з Україною, а також інструменталізацію енергетичного чинника.

Як передає Укрінформ, свою позицію Мельник висловив у коментарі німецькому виданню Welt.

На переконання Мельника, новий уряд ФРН, про створення якого наразі ведуть перемовини Соціал-демократична партія, Вільна демократична партії та «Зелені», мав би направити Москві «жорстке попередження шляхом поховання «Північного потоку-2» на дні Балтійського моря».

Мельник нагадав: попри той факт, що з моменту оприлюднення спільної німецько-американської домовленості щодо газопроводу вже минуло понад 120 днів, до сьогодні так нічого і не відбулося, щоб усунути всі досі існуючі економічні та безпеково-політичні загрози для України через цей проєкт.

«Якраз навпаки: як ніколи гостро постала небезпека нового воєнного нападу Росії», - заявив посол. Він дорікнув німецькій стороні на те, що вона не сприймає з належною серйозністю наявну небезпеку скупчення російських військ на українському кордоні.

«На жаль, до цієї безпрецедентної ескалації в Берліні ставляться легковажно. Таке ігнорування може мати погані наслідки і для Федеративної Республіки», – попередив Мельник.

Стаття містить детальний аналіз поточної ситуації, що склалася навколо реалізації газогону «Північний потік-2», з окремим акцентом на запроваджених днями санкціях США. Підкреслюється, що у такий спосіб Вашингтон хоче нагадати Берліну, що ФРН повинна дотримуватися своєї частини домовленостей зі США.

В матеріалі також зазначається, що міністром закордонних справ ФРН має шанси стати співголова партії «Зелених» Анналена Бербок, яка є однією з найактивніших критиків проєкту Nord Stream 2 у Німеччині.

Як повідомляв Укрінформ, російський газовий монополіст Газпром 10 вересня оголосив про завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2». Він побудований з Росії до Німеччини в обхід України по дну Балтійського моря. Єдиним акціонером проєкту є Газпром.

Проти цього проєкту виступають Україна, Польща, країни Балтії та США. Між адміністрацією президента США Джо Байдена та німецьким урядом Ангели Меркель було укладено угоду щодо «Північного потоку-2», яка дозволяє добудову газопроводу в обмін на гарантії безпеки Європи.

16 листопада німецький регулятор Bundesnetzagentur (BNetzA) призупинив процес сертифікації Nord Stream 2 AG, а також задовольнив запит ТОВ «Оператор ГТС України» щодо участі у цій процедурі. В результаті в РФ прийняли рішення створити дочірню компанію відповідно до норм законодавства Німеччини, яка стане власником та оператором німецької частини газопроводу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-