Російська «армія тролів» розносить фейки на 125-мільйонну аудиторію – експерт

Російська «армія тролів» розносить фейки на 125-мільйонну аудиторію – експерт

Укрінформ
Україні слід скористатися допомогою західних партнерів, щоб ефективно протистояти Росії в інформаційній війні.

Таку думку висловив керівник Центру протидії інформаційній агресії Олександр Курбан під час круглого столу в Укрінформі.

“Самотужки в інформаційній війні ми не можемо протиставити Росії адекватну відповідь. За нашими підрахунками, з того боку в інформаційному просторі працює до 5 тисяч професійних блогерів, яких називають “тролями”, які можуть генерувати дуже велику кількість контенту, здійснюючи інформаційне охоплення аудиторії до 125 мільйонів контактів. Це дуже серйозний ресурс”, - сказав Курбан.

За його словами, у цьому контексті Україні слід співпрацювати з західними партнерами. пояснюючи їм специфіку наших реалій.

“Ми маємо формувати конкретні кейси, максимально чітко й зрозуміло аргументувати й розкладати їх по полицях і доводити до наших партнерів. Бо різниця специфіки, ситуацій, менталітету, особливостей іноді не дає нашим західним партнерам зрозуміти тонкощів процесу. Те, що вони сприймають як свободу слова, персоналій тощо, ми сприймаємо як інформаційні загрози. Нам потрібно навчитися говорити з ними однією мовою з цих дуже специфічних питань”, - вважає експерт.

Учасники круглого столу обговорили наміри Кремля створити передумови для масштабної ескалації конфлікту та підвищення воєнної загрози, що супроводжуються поширенням багатовекторної дезінформації для розпалювання протестних настроїв та спрявляння інформаційно-психологічного впливу.

Як повідомлялося, раніше Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ситуація щодо ймовірної активізації воєнних дій проти України перебуває на постійному контролі. За його словами, ситуація на кордоні України з РФ через скупчення російських військ "напружена, але ознак наступу ми не бачимо".

За інформацією Financial Times, співробітники західних спецслужб заявили, що цієї зими існує "висока ймовірність" дестабілізації ситуації в Україні з боку РФ після того, як Москва зосередила біля кордону з Україною понад 90 тис. військових.

21 листопада начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов заявив у інтерв'ю Military Times, що Росія зосередила понад 92 тис. військовослужбовців біля кордонів України, та не виключив нападу з боку РФ наприкінці січня – початку лютого 2022 року.

Глава ГУР МОУ також зауважив, що таким атакам росіян передує низка психологічних операцій, які вже проводить Москва з метою дестабілізувати ситуацію в Україні та підірвати її здатність захищатися. Ці зусилля, за даними розвідки, включають організацію протестів проти вакцинації від COVID-19, заохочення заворушень, пов’язаних із економікою та постачанням енергоносіїв. Окрім того, Москва намагається підняти антиурядові настрої в Україні через так званий Вагнергейт.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-