Абсурдно вважати, що Україна загрожує Росії - Блінкен
Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, виступаючи перед ЗМІ у п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Росія стверджує, що Україна їй загрожує... Що нарощування російських військ, танків та важкої артилерії має суто оборонний характер. Це все одно що якби лисиця сказала, що мусить напасти на курник, бо його мешканці якимось чином становлять їй загрозу», - сказав Блінкен.
Він нагадав, що Росія й у 2014 році, напавши на Україну, стверджувала, що Україна була агресором.
За його словами, Москва спрямовує значні зусилля щодо пропаганди проти України, НАТО та Сполучених Штатів. Це включає зловмисні операції в соціальних мережах, використання відкритих і прихованих проксі-медіа, зазначив Блінкен.
Поширення дезінформації покликане вплинути на споживачів, щоб вони помилково вважали, що Україна, а не РФ, винна в посиленні напруженості, пояснив він. На це також спрямовані зломи серверів ЗМІ та кібератаки, організовані Росією.
«Нікого не повинно дивувати, коли Росія підбурює до провокації чи інциденту, а потім намагається використати це для виправдання воєнного втручання... Думка про те, що Україна є агресором у цій ситуації, абсурдна. Саме Росія вторглася в Україну майже вісім років тому», - зазначив держсекретар, назвавши РФ окупантом і стороною конфлікту, яка не виконала жодного зобов’язання за Мінськими угодами.
"Саме Росія неодноразово націлювалася на українську демократію. Саме Росія порушила суверенітет сусідньої держави, кинувши виклик миру та стабільності в Європі", - додав Блінкен.
Держсекретар нагадав, що у п’ятницю під час позачергового онлайн-засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО обговорювалося вироблення скоординованої відповіді на нарощування російських військ уздовж кордону з Україною та загрози з боку РФ та її риторику.
«Ми готові рішуче відповісти на подальшу російську агресію, але дипломатичне рішення все ще можливе і бажане», - зазначив Блінкен. Аби Росія обрала його, США разом із союзниками й партнерами продовжуватимуть діалог зі стратегічної стабільності між Сполученими Штатами і РФ, а також на засіданнях Ради Росія – НАТО та ОБСЄ".
"У 2014 році український народ обрав для себе демократичне та європейське майбутнє... Росія відповіла вторгненням на українську територію, убила майже 14 тисяч осіб і силою, воєнною агресією перекроїла кордони України, підриває демократичні інститути, втручається в українську політику та вибори, блокує енергопостачання, використовує пропаганду та дезінформацію. Починаючи з березня минулого року, Росія нарощує військові сили та техніку на кордоні України, накопичивши близько 100 тисяч військовослужбовців. При цьому плани мобілізації передбачають подвоєння чисельності військ за дуже короткий термін", - нагадав Блінкен.
Він також зауважив, що підтримка вступу України в НАТО значно зросла після російського вторгнення. Якщо до 2014 року вона становила 25%, то зараз сягає 60%.