США підтримали ініціативу Польського головування в ОБСЄ щодо активізації безпекової дискусії
Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні.
“Ми вітаємо Вашу (Діючого голови ОБСЄ, глави МЗС Польщі Збігнєва Рау – ред.) пропозицію використовувати ОБСЄ як місце для активізації дискусії з європейської безпеки. Ми розглядаємо нічим неспровоковані дії Росії щодо України як нагальний та невідкладний виклик миру та безпеці в регіоні ОБСЄ. Ми маємо бажання цього тижня продовжувати просувати дипломатію та деескалацію на основі обговорення тут і в інших місцях ", - заявив він.
За словами Карпентера, лише ОБСЄ дає можливість "сісти разом за один стіл, з рівним правом голосу з боку усіх 57 держав-учасниць, щоб обговорити шляхи зміцнення безпеки відповідно до основоположних принципів та зобов’язань, включаючи повагу до суверенітету та територіальної цілісності держав-учасниць, недоторканність кордонів один одного, а також незастосування сили або погрози силою".
Водночас очільник американської місії в ОБСЄ вказав на те, що при підготовці до відкритого діалогу щодо зміцнення безпеки для взаємного блага "нам треба рішуче відкидати шантаж і ніколи не допускати, щоб агресія та погрози були винагороджені".
"Ми повинні рішуче захищати, а не розмивати наші основоположні принципи та зобов’язання. Є багато тем, які ми можемо і повинні обговорювати, і ми повинні прислухатися до кожного голосу за цим столом. Ми повинні невпинно шукати ефективні рішення. Але ми ніколи не повинні підтримувати зневажання чи розмивання наших основоположних принципів. І це означає відсутність терпимості до явних чи неявних сфер впливу, жодних обмежень суверенного права націй обирати власні альянси, жодних переваг вимогам безпеки однієї держави над вимогами іншої", - наголосив Карпентер.
Як передав Укрінформ, Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні заявив, що Польське головування в ОБСЄ готове презентувати ініціативи, які спрямовані на досягнення взаєморозуміння та зменшення напруження у регіоні.