Відкриття КПВВ та полонені в обмін на нерозширення НАТО: Гармаш вважає, що РФ шантажуватиме Штати

Відкриття КПВВ та полонені в обмін на нерозширення НАТО: Гармаш вважає, що РФ шантажуватиме Штати

Укрінформ
Москва використовуватиме гуманітарні питання переговорів щодо Донбасу (відкриття КПВВ, обмін утримуваними особами тощо) для тиску на Вашингтон — для отримання письмових гарантій щодо нерозширення НАТО.

Таку думку в ефірі телеканалу "Дом" висловив Сергій Гармаш, представник окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) у складі української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ), передає Укрінформ.

Він вважає, що під час зустрічі радників лідерів країн "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція, Росія) порушуватимуть усі питання, які передбачені комюніке Паризького саміту Нормандського формату 2019 року. Зокрема й питання про обмін.

"Проте, судячи з засідання робочої групи з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи, поки що немає факторів для того, щоб будувати позитивний прогноз на цю тему", — зазначив Гармаш.

Читайте також: Гармаш про зустріч радників «Норманді»: Нічого революційного не станеться

На його думку, у будь-якому разі Росія намагатиметься затягувати розв'язання якихось серйозних питань, зокрема до отримання письмових відповідей від Сполучених Штатів на висунутий у грудні ультиматум про нерозширення НАТО на схід Європи.

"Я думаю, що вони будуть використовувати все-таки, зокрема, і фактор полонених, і відкриття КПВВ (контрольних пунктів в'їзду-виїзду, — ред.) для тиску на Вашингтон, для тиску на Берлін і Париж, щоб Німеччина та Франція тиснули на Вашингтон своєю чергою. Тобто це буде така гра. Я думаю, що вона не завершиться завтра. Це буде інструмент, який використовуватиметься далі", — додав представник ОРДЛО в українській делегації у ТКГ.

Читайте також: Росія готова видозмінити вимогу про нерозширення НАТО

Як повідомляв Укрінформ, проведення зустрічі політичних радників лідерів країн "Нормандського формату" заплановане на 26 січня у Парижі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-