Порошенко заявив, що вимагатиме відводу керівника слідчих у справі

Порошенко заявив, що вимагатиме відводу керівника слідчих у справі

Укрінформ
Ексглава держави, народний депутат Петро Порошенко відмовився давати покази слідчому Державного бюро розслідувань і покинув будівлю ДБР.

Як передає кореспондент Укрінформу, Порошенко був у приміщенні бюро близько 15 хвилин.

“Я зобов’язаний з’являтися за запрошенням на слідчі дії, що я робив, роблю і буду робити. Я відмовляюся брати участь у політичних шоу”, - сказав Порошенко журналістам при виході з будівлі ДБР.

Він також проінформував, що доручив своїм адвокатам готувати службові матеріали про відсторонення керівника з боку бюро у слідчій справі “у зв’язку з явним політичним заангажуванням”.

“Він (керівник слідчих ДБР — ред.) у незаконний спосіб намагався маніпулювати підозрою, він відмовляється відповідати мені на мої вимоги, видати мені паспорт для подорожей, надати мені дозвіл для політичної діяльності всередині країни, ігноруючи законні вимоги мої і моїх захисників”, - пояснив Порошенко.

Своєю чергою адвокат Ілля Новіков зауважив, що сьогодні в ДБР було заявлено відмову від дачі будь-яких показів.

“Була дуже коротка зустріч, зі статтею 224 КПК, якщо особа відмовляється давати показання, допит має бути припинено негайно”, - пояснив він.

Новіков також додав, що клопотання про відвід керівника слідчих у справі має бути розглянуте слідчим суддею.

Як повідомляв Укрінформ, раніше в ДБР призначили допит Порошенка на 31 січня об 11:00.

28 січня Київський апеляційний суд переніс на 11 лютого розгляд скарги на рішення Печерського райсуду столиці про обрання запобіжного заходу Порошенку у вигляді особистого зобов’язання у зв'язку з тим, що до суду не надійшли матеріали справи.

Читайте також: Половина українців вважає справу Порошенка політичним переслідуванням — КМІС

19 січня Печерський райсуд обрав Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Крім того, суд поклав на Порошенка низку процесуальних обов'язків: не відлучатися з місця проживання, здати слідчому на зберігання паспорти та прибувати до слідчого за першим викликом. Термін дії ухвали – до 19 березня.

У суді 17 січня прокурор просив застосувати до Порошенка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 1 млрд грн.

Читайте також: Київрада звернулась до Ради та Президента щодо «недопущення переслідування» Порошенка

Виконувач обов'язків генерального прокурора Олексій Симоненко 20 грудня 2021 року підписав повідомлення про підозру Порошенку в державній зраді та сприянні терористичним організаціям у справі про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій.

Надалі Офіс генпрокурора погодив клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту з можливістю внесення застави в сумі 1 млрд грн.

За даними ДБР, Порошенко підозрюється в тому, що "діючи за попередньою змовою з групою осіб, зокрема представниками вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР".

Читайте також: Суддя, який оголосив запобіжний захід Порошенку, пішов у відпустку

У вересні-листопаді 2021 року в цьому провадженні вже повідомили про підозру Медведчуку, колишньому міністру енергетики Володимиру Демчишину та бізнесмену Сергію Кузярі.

Медведчуку обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Кузярі спочатку обрали тримання під вартою, а через кілька місяців замінили на цілодобовий домашній арешт. Демчишин перебуває у міжнародному розшуку.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-