Кулеба не поспішає з оцінкою заяви РФ про відведення військ: Треба більше інформації
Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу в понеділок, 31 січня, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«З одного боку, будь-яке оголошення Росією про відведення військ – це саме по собі є позитивним сигналом, з другого боку, наразі достеменно невідомо, звідки саме відводяться відповідні підрозділи, в якому обсязі, і яким чином це відведення сприяє деескалації ситуації. Тобто потрібно дивитися на це комплексно, мало сказати, що ми когось чи щось відводимо», - сказав Кулеба.
У цьому контексті він нагадав, що навесні минулого року, коли Росія розгорнула першу хвилю ескалації і почала стягувати війська до кордонів України, вона потім теж оголосила, що навчання завершено і починається відведення. Однак по факту воно практично не відбулось, і ситуація вздовж нашого кордону залишилася незмінною, констатував глава української дипломатії.
«Тому я б ані перебільшував, ані применшував це оголошення. Потрібно мати більш детальну інформацію про те, що насправді відбулось, і лише після цього можна буде робити висновки. Загалом наразі недовіра до дій і слів Росії зберігається, тому перш ніж давати оцінку будь-якому її кроку, потрібно дійсно переконатися, що відбувається саме те, що Росія має на увазі», - резюмував міністр.
Як повідомляв Укрінформ, 29 січня у Росії заявили, що війська та авіація Західного військового округу РФ завершили «планову перевірку бойової готовності» і нібито повертаються на місця базування.
Як повідомлялося, 25 січня Західний та Південний військові округи Росії оголосили про початок перевірки боєздатності з передислокацією підрозділів на полігони, зокрема віддалені. Перевірка, яка розпочалася на тлі кризових відносин із НАТО, в офіційних повідомленнях військових округів РФ названа плановою.
Зокрема, у тренуваннях ЗВО було задіяно понад 1 тис. військових Першої танкової армії та близько 100 одиниць військової техніки. Під час навчань в Іванівській області розрахунки ракетних комплексів "Іскандер-М" знищили польовий аеродром "противника". Крім того, відпрацьовувалося виведення з-під ракетно-авіаційного удару "противника" надманеврених винищувачів Су-35С, Су-30СМ та бомбардувальників Су-34.